Grčka je razbila Njemačku, tako da će Hrvatska kao drugoplasirana ići u osminu finala SP

Odlučio je broj pogodaka protiv trećeplasiranog Japana

Ipak ništa od direktnog plasmana u četvrtfinale. Grčka je očekivano pobijedila Njemačku i osigurala prvo mjesto u skupini B ispred Hrvatske na Svjetskom vaterpolskom prvenstvu. Grci će tako ići direktno u četvrtinu finala, dok će Barakude morati mjesto među osam najboljih tražiti kroz osminu finala, najvjerojatnije protiv Gruzije.

Grčka je u Debrecenu razbila posljednju momčad skupine Njemačku s 16-8. Već na poluvremenu bilo je sedam razlike, a Grci su u prve dvije četvrtine primili samo dva pogotka. Na kraju treće četvrtine bilo je 13-4, a Nijemci su samo dobrom posljednjom četvrtinom ublažili poraz.

Grčka je tako osigurala prvo mjesto u skupini; ima isti broj bodova kao i Hrvatska, ali ima bolju razliku pogodaka protiv trećeplasiranog Japana. Hrvatska je ranije danas pobijedila Japan s 21-13, tako da su Grci znali da im je bilo kakva pobjeda protiv Njemačke dovoljna za prvo mjesto, budući da je slavila protiv Japana s 11 pogodaka razlike.

Hrvatska će u ponedjeljak, 27. lipnja, u osmini finala igrati protiv trećeplasirane reprezentacije u skupini A, a to bi trebala biti Gruzija, ako ne iznenadi domaću reprezentaciju u zadnjem kolu. Japan će u slučaju pobjede Mađara ili neodlučenog ishoda u osmini finala igrati protiv Crne Gore.