Haaland je do svog petog gola došao za samo 57 minuta. Oborio je time rekord Kupa ili Lige prvaka

Norveški napadač sinoć je ispisao povijest Lige prvaka

Manchester City fantastičnom je i dominantnom predstavom sinoć s čak 7-0 svladao Leipzig te ušao u četvrtfinale Lige prvaka. Glavna zvijezda večeri postao je Erling Haaland, s čak pet pogodaka na svom kontu. Još u prvom poluvremenu je stigao do hat-tricka, svog već petog u sezoni, a u nastavku je još dvaput zatresao mrežu te s terena izašao tri minute nakon isteka jednog sata igre.

Naravno, nevjerojatni norveški napadač postavio je ili barem dosegnuo svu silu rekorda u povijesti ovog natjecanja. Tako je postao tek treći koji je u Ligi prvaka, odnosno od preimenovanja 1992. godine, zabio pet golova u jednoj utakmici. No, s obzirom da je do tog petog došao već u 57. minuti, nadmašio je Lionela Messija i Luiza Adriana, kojima su za to trebale 84, odnosno 82 minute.

Kada se prelistaju povijesne knjige Kupa ili Lige prvaka, Haaland je i dalje najbrži. Naime, za samo jednu minutu je sada nadmašio rekord legendarnog Anderlechtovog napadača Paula Van Himsta, on je to ostvario u jesen 1966. godine. Tada je njegova momčad s čak 10-1 slavila u prvom kolu protiv finske Hake, a Van Himst je dosad bio najbrži od šest igrača s pet golova u utakmici ovog natjecanja.

Uistinu je to bila večer koja će se pamtiti još godinama, a mogla je biti još i efikasnija za Norvežanina, da je samo odigrao čitavu utakmicu, a ne samo dvije trećine…