Hajduk je pobijedio Slaven Belupo u Koprivnici, a Umut Nayir zabio je svoj prvi gol u bijelom dresu

Slaven Belupo - Hajduk 0-2

U 12. kolu HNL-a Hajduk je u Koprivnici pobijedio Slaven Belupo 2-0.

Do sudačke nadoknade prvog poluvremena niti na jednoj strani nismo vidjeli udarac u okvir gola. Odmah na početku utakmice ozlijedio se Stipe Bačelić-Grgić (zamijenio ga je Ivan Krstanović). Slaven Belupo imao je nekoliko poluprilika, Hajduk niti to, ali je u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Hajduk stigao do vodstva nakon jako dobre akcije.

Stanko Jurić pokrenuo je napad, lopta je stigla na desno krilo do Mije Caktaša i zatim, nakon sjajnog centaršuta, točno na glavu Umuta Nayira koji je nadvisio svoje čuvare i glavom pogodio za 1-0.

Turskom napadaču bio je to prvi gol u dresu Hajduka, odnosno u drugoj utakmici u HNL-u.

Hajduk je bio bolji u drugom poluvremenu.

U 51. minuti Jairo je iz kaznenog prostora pucao pokraj stative, a pet minuta kasnije Hajduk je uspio povesti 2-0, doduše uz pomoć Vinka Solde.

Lopta je stigla na lijevo krilo do Caktaša, dvije su baklje u tom trenutku od nekud uletjele u teren, a lopta je zatim uletjela u kazneni prostor Slavena, gdje ju je Soldo nespretno ubacio u vlastitu mrežu. Nakon duge VAR provjere (zaleđe u prijenosu lopte) gol je priznat i Hajduk je poveo 2-0.

U 72. minuti Jurić je zapucao zicer s deset metara kojim je mogao u potpunosti riješiti ovu utakmicu. Međutim, Hajduk ju je priveo kraju bez većih problema i tako stigao do prve pobjede u gotovo dva mjeseca. Posljednji put prije večeras Hajduk je slavio 27. rujna na Poljudu protiv Varaždina.