Hajduk je u prvoj utakmici s Damirom Burićem na klupi pobijedio Istru. Nije baš bilo lako

Hajduk - Istra 2-0

Nakon teških klupskih turbulencija, Hajduk je, u prvoj utakmici Damira Burića i u prvom kolu nove sezone, na Poljudu uspio pobijediti Istru 2-0.

U svojoj drugoj premijeri na klupi Hajduka Burić je na travnjak poslao najbolje od onoga što je imao na raspolaganju.

Hajduk je utakmicu otvorio s pristojnom količinom energije i nakon osam minuta došao u vodstvo. Ubačaj iz kuta Adama Gyurcsa prevario je Josipa Čondrića nakon čije je pogreške u procjeni putanje loptu u praznu mrežu iz blizine poslao Stefan Simić.

Energije je, međutim, kako je utakmica odmicala bilo sve manje. Do kraja prvog poluvremena Hajduk je uspio složiti još dvije ozbiljne prilike (Mijo Caktaš, Jairo) u kojima je sjajno reagirao Čondrić, ali je u posljednjih petnaestak minuta prvog dijela Istra zaigrala puno bolje i u jednom navratu Josip Posavec morao je spašavati Hajduk — u 38. minuti ispod grede izvukao je udarac glavom Agrona Rufatija.

U drugom poluvremenu vidjeli smo manje toga nego u prvom. Valja izdvojiti ozljedu i zamjenu Čondrića, nešto ranije njegovu obranu Caktaševa udarca s desetak metara i zicer koji je u 78. minuti susreta zapucao Antonio Ivančić. Ostao je sam na drugoj stativi i sa sedam-osam metara povratnu loptu iz prve poslao preko gola. Stvari nisu izgledale dobro, ali nakon pogreške Rufatija u 89. minuti za 2-0 iz blizine je zabio Hamza.

Poslije šoka koji se na Poljudu dogodio u četvrtak, pobjeda protiv Istre poslužit će kao prvi korak u terapiji. Ništa drugo nije niti dolazilo u obzir i sada nas vjerojatno čekaju izjave u stilu da je bilo najvažnije doći do pobjede. S obzirom na okolnosti, tako nešto ovoga puta nužno neće morati biti opisano kao floskula.