Hajdukova nagazna mina: Gorica je zasluženo došla do svog petog trijumfa nad Bijelima

Gorica je s 3-1 pobijedila Hajduk kod kuće

Devet utakmica, pet pobjeda, dva remija, samo dva poraza…

Rekli biste da ovakav omjer protiv Hajduka ima momčad poput Dinama ili Rijeke, a ne današnji domaćin.

Međutim, unatoč teških 0-6 iz prethodnog prvenstvenog ogleda u veljači, Gorica je još jednom pokazala da ima kriptonit protiv splitske momčadi. U Velikoj Gorici završilo je 3-1, a moglo je biti i gore za Bijele.

Gorica je imala 1-0 nakon 18 minuta, kada se Jiloan Hamad najbolje snašao u jednoj gužvi u šesnaestercu pred Josipom Posavcem, ali ubrzo je moglo biti i 0-2; Hajdukov golman sjajno je skinuo čistu priliku istom igraču par minuta kasnije.

Hajduku je nedostajalo sedam igrača, ali teško je u tome tražiti izliku budući da je u prvom poluvremenu, a i u većem dijelu nastavka djelovao jednako mlako i bezidejno kao i proteklih pet utakmica nakon pauze.

Gorica je povećala vodstvo nakon kornera; Joey Suk je sjajno tempirao trk i zakucao loptu u mrežu u 43., a samo je ogromna pogreška Aleksandra Jovičića u 48. minuti poklonila Marinu Jakolišu prvijenac i Hajduku put nazad u utakmicu.

Međutim, puta nazad nije bilo. Gorica je u nastavku zasluženo došla do 3-1; Cherif Ndiaye, koji je okrunio sjajnu utakmicu, zabio je Posavcu u bliži kut nakon što je bivši Hajdukovac Anthony Kalik dobro odmjerenim presingom ukrao loptu na sredini, sjurio se prema golu i uposlio suigrača.

Što više reći za Hajduk otkako je pauza završila? Čupanje protiv Intera u posljednjim sekundama, zasluženi porazi od Varaždina, Lokomotive i sada Gorice, neuvjerljiva pobjeda protiv Slaven Belupa, koji je u zadnjim sekundama fulao penal za remi, a nije da smo vidjeli bog zna što i u pobjedi od 1-0 nad Istrom.

Zaboravite na Ligu prvaka, koja sada Bijelima bježi tri boda, postavlja se pitanje koji je točno plan Igora Tudora? Jer ovaj Hajduk niti igra dobro, niti ima dobre rezultate…