Halo, konzervatori? Monacovu obranu, kojoj je Lyon utrpao četiri gola, treba dobro zakrpati

Kovačeva momčad u gostima je poražena 4-1

I to sve u prvom poluvremenu…

Niko Kovač je sa svojim Monacom stigao u goste Lyonu u vrlo važnoj utakmici osmog kola Ligue 1. Obje momčadi u promjenjivoj su formi; ekipa iz Kneževine pobijedila je u samo jednom od prethodna četiri ligaška susreta uoči večerašnjeg, a Lavovi također jednom, ali u posljednjih šest. Dakle, i jednoj i drugoj ekipi trijumf je itekako trebao za podizanje forme, a to su na najbolji mogući način ostvarili domaći…

Lyon je u prvom poluvremenu uputio četiri udarca u okvir gola i sva četiri pretvorio u zgoditke. Prvi je nastupio u 12. minuti: kroz potpuno razasutu i naivnu suparničku obranu Houssem Aouar proigrao je Memphisa Depaya na lijevoj vratnici, a on nije imao preveliki izazov pri realizaciji. Potom je u 34. Lyon ponovno ostavio Monacove adute iza sebe preko desne strane, u prazan prostor ubacio je Tino Kadewere, a ovaj put se najbolje u šesnaestercu snašao Karl Toko Ekambi.

Sedam minuta kasnije stvari su krenule iz užasnog u grozomorno kada je Djibril Sidibé u 34. minuti napravio faul nad spomenutim Kameruncem u kaznenom prostoru i zaradio žuti karton, a s bijele točke precizan je bio Aouar upisavši svoj drugi ovosezonski ligaški pogodak. Na 4-0 je u, simbolično, 44. minuti povisio Ekambi nakon još jedne komične reakcije Kovačevih obrambenih igrača koji su se sudarili u želji izbacivanja lopte iz opasne zone. Ovo je Lyonovu golgeteru već drugo kolo zaredom da je zabio dva zgoditka; prošli tjedan isto je učinio protiv Strasbourga.

Iskra se za Monaco upalila na samom početku drugog dijela kada je Sinaly Diomandé skrivio penal nad Rubenom Aguilarom. Wissam Ben Yedder potom je smanjio na 4-1 i svojoj momčadi dao barem nekakvu nadu za povratkom u utakmicu, ali to se nije dogodilo. Lyon je uspio mirno privesti ogled kraju, mogao je možda zabiti i peti pogodak, u 89. je pocrvenio njihov Melvin Bard zbog visoko podignute noge, a Kovač je upisao treći gostujući poraz zaredom.