Hejteri, kuš! Romelu Lukaku s dva je gola riješio Sassuolo i doveo Inter do drugog mjesta

Inter - Sassuolo 4-2

Za razliku od svojih gradskih rivala, ali i velikih suparnika u polufinalu ovosezonske Lige prvaka, Inter je trijumfalno odradio prvenstvenu utakmicu između dva europska ogleda. Nerazzurri su na svojem stadionu dočekali Sassuolo i svladali ga rezultatom 4-2, čime su privremeno zasjeli na drugo mjesto poretka, bodovno se izjednačivši s Lazijom.

Prvo poluvrijeme umalo je proteklo bez ozbiljnijih prigoda, a onda je u 41. minuti Romelu Lukaku proparao gostujuću mrežu. Primio je loptu na više od 20 metara od gola, kojem je još bio i leđima okrenut. Riješio se potom olako Sassuolovog braniča te zatim silovito pogodio u same rašlje, golman Andrea Consigli nije tu ništa mogao. Inače, Lukaku zadnjih mjesec dana ima učinak od pet golova i tri asistencije.

No, zato je drugi dio obilovao pogocima, čak četiri smo ih vidjeli u nastavku. Golijada je započela u 55. minuti, mladi Interov as Raoul Bellanova ubacio je u šesnaesterac, a nesretni Brazilac Ruan skrenuo je loptu u vlastitu mrežu. Samo tri minute poslije je Lautaro Martínez, uz pomoć još jednog gostujućeg odbijanca, povisio na 3-0, pa se činilo kako je tu priči kraj i da će gosti kući praznih džepova.

Ipak, Sassuolovi igrači se nisu predavali čak ni uz taj veliki zaostatak, koji su ubrzo i smanjili. Igrala se 63. minuta, kada se Matheus Henrique neometano ušuljao u Interov peterac i glavom iz neposredne blizine matirao Samira Handanoviča. Gosti su pogotovo u završnici pojačali svoj pritisak, što je urodilo plodom u 77. minuti.

Bio je to još jedan zgoditak postignut glavom, lijevi bek Rogério sjajnim je ubačajem pronašao usamljenog Davidea Frattesija. Potonji se samo naklonio, a Handanovič je loptu pogledom ispratio u svoju mrežu. Na semaforu je tada ostalo još 13 minuta, ali nisu gosti mogli doći do izjednačenja. Dapače, Lukaku je još jednom poentirao, u 89. minuti umirio je domaće navijače i postavio konačni rezultat.

Sjajna je ovo najava za utorak i uzvrat Lige prvaka, pogotovo uz raniji Milanov poraz kod Spezije (2-0), ali i veliku prednost koju Nerazzuri nose iz prve, ‘gostujuće’ utakmice…