Hladan tuš na San Siru: Real Madrid je pobijedio i naplatio Interove promašene šanse

Real Madrid je u Milanu pobijedio s 1-0

Real Madrid je pobjedom otvorio svoju novu europsku avanturu. Iako se dugo činilo da će sraz na San Siru završiti bez pogodaka, i iako je Inter u prvom poluvremenu, ali i u dobrom dijelu drugog, bio bolja momčad, madridska momčad slavila je 1-0 nakon kasnog gola.

Prvo poluvrijeme je bilo (iznenađujuće) otvoreno: obje momčadi su s relativno malo problema uspijevale iznositi loptu ne samo iz svoje polovice nego duboko u suparničku, iako nema sumnje da je Inter bio dominantnija momčad u prvih 45 minuta.

Inter je u prvom poluvremenu stvorio najmanje tri dobre šanse; dvije je promašio Edin Džeko, jednu Lautaro Martínez. Real Madrid nije pokazao puno osim jedne šanse Édera Militãoa glavom. Na poluvrijeme se otišlo bez pogodaka, a zadovoljniji s tim rezultatom definitivno su mogli biti gosti.

Brozović je bio apsolutno instrumentalan: sakupio je 75 dodira i kompletirao 61 dodavanje u prvom poluvremenu, niti jedan drugi igrač na terenu nije skupio više od 49 dodira ili 44 dodavanja.

U nastavku je Madrid preuzeo nešto više inicijative, iako se do samog kraja utakmice sve u madridskoj momčadi vrtjelo oko Luke Modrića i Karima Benzeme, što je Interovoj obrani dobrano olakšalo čuvanje prostora. Najbolje dvije šanse za pogodak Real Madrid imao je kada je konačno aktivirao Vinícius Júnior u drugoj polovici nastavka.

Brazilac je dvaput ušao s lijevog boka u Interov kazneni prostor, ali nije uspio zabiti. U drugom poluvremenu je utakmica išla malo na jednu, malo na drugu stranu, ali su na kraju gosti naplatili Interove promašaje iz prvog poluvremena.

Ključnim su se pokazali igrači koje je Carlo Ancelotti uveo s klupe. Eduardo Camavinga, koji je fenomenalno odmjerio loptu u kaznenom prostoru i Rodrygo, koji je zabio ljevicom za 1-0.