Hrvatska podijelila bodove sa Slovačkom. Pratili smo i komentirali

Utakmica u Osijeku završila je 2-2

Hrvatska nogometna reprezentacija danas igra svoju drugu utakmicu u posljednja tri dana, na Gradskom vrtu protiv Slovačke. Riječ je o kvalifikacijskoj utakmici za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Kataru i drugoj utakmici protiv istog suparnika nakon tek nešto više od mjesec dana.

Utakmica počinje u 20 sati i 45 minuta, a odabranici Zlatka Dalića nadat će se nastavku pozitivnog niza i ostanku na vrhu kvalifikacijske skupine. Utakmicu ćemo pratiti i komentirati.

Kraj utakmice. Hrvatska nije uspjela doći do pobjedničkog pogotka. U Osijeku je završilo 2-2.

Nikola Vlašić zabio je gol nakon gužve u kaznenom prostoru, ali VAR soba ga je poništila zbog zaleđa. Ostaje 2-2.

Ulazimo u posljednjih 10 minuta. Hrvatska je trenutno bolja na terenu i malo po malo stišće Slovačku u vlastiti kazneni prostor. Međutim, pobjedničkog gola još nema.

Gol! Modrić je izborio slobodni udarac na samom rubu kaznenog prostora. Njegov udarac zapeo je u živom zidu, prevario Mareka Rodáka i završio u mreži.

Nešto manje od 25 minuta prije kraja, Hrvatska djeluje sve bolje na terenu, ali i dalje ne stvara dovoljno prilika. Dalić je u igru uveo i Marka Livaju umjesto Josipa Stanišića.

Nakon dva Kramarićeva promašaja iz obećavajućih pozicija, Dalić vuće drugi potez na utakmici: Josip Brekalo dobio je priliku umjesto Marija Pašalića.

Slovačka je drugo poluvrijeme otvorila jako dobro i u prvih pet minuta imala dvije opasne situacije gdje je samo nedostajao posljednji pas. Posebno curi po hrvatskoj desnoj strani.

Počelo je drugo poluvrijeme. Nikola Vlašić na terenu je zamijenio Luku Ivanušeca.

Kraj poluvremena. Slovačka na Gradskom vrtu vodi 2-1.

Gol! Potpuno suprotno stanju na terenu, Slovačka je zabila i drugi puta vodi! Lukáš Haraslín probio je Dominika Livakovića iz oštrog kuta s desne strane. Slovačka vodi 2-1.

Nakon sporog starta, Hrvatska je preuzela kontrolu. Marcelo Brozović je posljednji koji je iz daljine opasno šutirao. Vatreni do 24. minute nisu imali niti jedan udarac, do 38. skupili su sedam, pet u okvir gola.

Hrvatskoj je gol definitivno napunio jedra i trenutno djeluje kao bolja momčad na terenu. Mario Pašalić je u 30. minuti umalo pogotkom okrunio jedan od svojih karakterističnih utrčavanja u kazneni prostor.

Gol! Hrvatska je djelovala bezopasno, Luka Modrić je u 24. uputio prvi hrvatski udarac, koji je blokiran. Nakon kornera koji je uslijedio, Andrej Kramarić zabija za 1-1!

Slovačka je uputila prvi udarac u okvir i odmah zabila! Hamšík je ubacio iz slobodnjaka s desne strane, a glavom poentirao Ivan Schranz. Slovačka, treba reći, zasluženo vodi

Hrvatska u prvih 17 minuta nije uputila niti jedan udarac prema slovačkom golu. Gosti su, s druge strane, imali dva, od kojih je onaj Mareka Hamšíka bio iz obećavajuće pozicije. Pucao je preko gola.

Hrvatska na početku očekivano kontrolira posjed, ali još nema pravih prilika.