Hrvatska je pobijedila Angolu u drugom kolu Svjetskog rukometnog prvenstva u Egiptu

Hrvatska - Angola 28-20

U utakmici drugog kola Svjetskog rukometnog prvenstva u Egiptu Hrvatska je pobijedila Angolu 28-20.

Nakon mučenja i remija s Japanom, uslijedilo je i mučenje s Angolom, tijekom cijelog prvog poluvremena koje je ipak završilo rezultatom 12-11 za Hrvatsku. Hrvatska je utakmicu otvorila s obranom 5-1, kasnije se pokušalo i sa 6-0, ali Angola je relativno jednostavno dolazila u dobre situacije, u prvom redu zbog nedostatka agresivnosti.

S druge strane, na drugoj strani parketa, nedostajalo je koncentracije i preciznosti. Hrvatska je na otvaranju utakmicu imala dva igrača više, ali ništa od te prednosti u broju igrača nije prevedeno u rezultatsku prednost. U dva navrata Hrvatska je mogla otići i na plus tri, no te prilike nisu iskorištene. Angola je ili bila u vodstvu ili držala priključak. Hrvatska nije imala veće vodstvo od dva razlike (8-6).

Drugo poluvrijeme otvoreno je prekršajem u napadu, odnosno izgubljenom loptom, i golom Angole za 12-12.

Ipak Hrvatska je zaigrala nešto bolje (ili je Angola zaigrala nešto lošije) i nakon osam minuta igre u nastavku bilo je plus dva (15-13). Zatim su propuštene dvije prilike za odlazak na plus tri. Ali sedmerac koji je Angolu trebao vratiti na minus jedan, završio je u glavi Ivana Pešića, Claúdio Chicola je zaradio crveni karton, a Hrvatska još jednog igrača više.

I prednost je napokon porasla na tri razlike. Utakmica je tu u principu prelomljena, jer je Hrvatska uskoro otišla na plus pet (18-13).

Uslijedila su neka nepotrebna isključenja, ali i neke Pešićeve obrane, i Angola nije uspjela ozbiljnije smanjiti zaostatak. Štoviše, 11 minuta prije kraja Hrvatska je otišla na plus šest (22-16).

Hrvatska je u drugom poluvremenu odigrala puno bolju obranu, uspjelo se donekle poštedjeti i Domagoja Duvnjaka te je na kraju završilo 28-20.

Čupić je bio najbolji hrvatski strijelac sa šest golova, dok je Angola u drugom poluvremenu Hrvatskoj zabila samo njih devet.

Hrvatska u utorak zatvara prvi dio turnira ključnom utakmicom s Katarom.