Hrvatska je potpuno potonula i izgubila od Islanda

Hrvatski rukometaši poraženi su 30-35

Hrvatska je izgubila od Islanda i došla do svog trećeg uzastopnog poraza na Europskom rukometnom prvenstvu u Njemačkoj. Island je nakon velike serije u drugom poluvremenu slavio s konačnih 35-30. Odabranici Gorana Perkovca tako su povezali poraze protiv Francuske, Mađarske i Islanda i oprostili se od i onih malih nada za polufinale.

Utakmica je započela eksplozivno, brzo, u strašno visokom ritmu. Nakon šest minuta igre već smo vidjeli 10 pogodaka. Island je prvi poveo, ali Hrvatska je u 5. minuti preokrenula i došla do dva pogotka prednosti. Matej Mandić je u tom periodu obranio dva čista zicera i Hrvatska je do 8. minute došla na četiri pogotka prednosti.

Međutim, nakon jednog promašaja Luke Cindrića, Island se vratio u igru i s dva povezana gola smanjio na dva razlike. Ýmir Örn Gíslason u 10. minuti zaradio je crveni karton zbog jednog neopreznog udarca, ali Island je ponašao ritam i do 14. minute došao na samo gol zaostatka. Prvi hrvatski gol nakon pune tri minute zabio je Zvonimir Srna za 11-9. Tada se igralo gol na gol, pa je Aron Pálmarsson ubrzo vratio Island na minus jedan.

Island je prvi puta poveo u 18. minuti, nakon dva uzastopna pogotka, ali Hrvatska odmah u sljedećem napadu izjednačuje, nakon gola Marina Jelinića. Nakon toga, tri minute nije bilo pogotka, sve dok Kristján Örn Kristjánsson nije udarcem iz daljine vratio Island u vodstvo. S druge strane, uzvraća Luka Lovre Klarica nakon solo prodora. U 23. minuti, nakon promašaja Klarice, Pálmarsson iz brze tranzicije donosi Islandu dva pogotka prednosti. Međutim, utakmica je i dalje ostala potpuno otvorena i u svakom trenutku mogla otići na drugu stranu. Nakon što je Island uprskao dvije akcije, Hrvatska se do 25. minute vratila na 15-15.

Hrvatska je nakon toga zabila još dva gola, pa je tako serijom od 4-0 došla do dva pogotka prednosti pred sam kraj prvog poluvremena. Island je u tom periodu bio bez gola više od šest minuta. Taj niz prekinuo je iz sedmerca Óðinn Þór Ríkharðsson za konačnih 18-16 za Hrvatsku na kraju prvog poluvremena.

Island na početku nastavka dolazi do izjednačenja, a do 36. minute i do prvog vodstva u drugom poluvremenu; 20-19. Početak prvog poluvremena u potpunosti je pripao Islanđanima koji su napravili seriju 5-1. Međutim, Hrvatsku je malo probudio Domagoj Duvnjak, koji je zabio dva pogotka i vratio utakmicu u egal. Griješilo se tada s obje strane, ali se prednost i dalje prebacivala s jedne na drugu reprezentaciju u kaotičnoj utakmici.

Island je do 48. napravio još jednu seriju i golom Vigga Kristjanssona iz kontre opet došao na dva pogotka prednosti, 27-25. Nakon toga kreće potpuna katastrofa za Hrvatsku. Island je napravio seriju od šest pogodaka, nakon što je Bjarki Mar Elisson, koji je promašio nekoliko zicera u prvom poluvremenu, zabio tri pogotka u nizu. Island je tako do 54. minute otišao na velikih šest razlike. Tu je utakmica de facto i odlučena.

Do kraja je Hrvatska uspjela smanjiti zaostatak, ali niti u jednom trenu nije bila blizu izjednačenju.