Hrvatska je u prvom dijelu imala četiri razlike i igrača više, no opet su uslijedili stari problemi

Hrvatski rukometaši ne znaju što bi s igračem više

Hrvatska danas mora pobijediti Island ako želi ostati živa u grčevitoj i teškoj borbi za polufinale rukometnog Eura, a reprezentativci su se zajedno s Goranom Perkovcem morali pobrinuti da se stare boljke ne ponavljaju kako bi došli do pobjede.

Pa, možemo reći da je Hrvatska nakon prvog poluvremena mogla imati i nešto bolju situaciju na semaforu od aktualnog vodstva 18-16.

Perkovčevi izabranici zapravo su vrlo dobro krenuli u utakmicu; poveli su 9-5 i tako se odvojili na lijepu razliku, a onda su dobili i igrača više netom nakon što je Ýmir Örn Gíslason zaradio izravni crveni karton zbog prekršaja na Zvonimiru Srni.

Navikli smo već da Hrvatska baš i ne igra dobro s igračem više na ovom Europskom prvenstvu — barem se to vidjelo u porazu od Mađarske — a tome smo mogli svjedočiti i danas. Naime, umjesto da se s igračem viška odvoji Islandu i potpuno mu pobjegne, Hrvatska je u napadu jednostavno stala i onda dopustila Islanđanima povratak u utakmicu.

Island se tako u sljedeće tri minute vratio na samo jedan pogodak zaostatka, a kasnije je preokrenuo utakmicu na svoju stranu te ostvario minimalno vodstvo. Hrvati to nikako mogli preokrenuti do zadnje četiri minute kada je Marin Jelinić pogodio za 16-15, a suparnici su se ugasili pa je prednost i podebljana.

Na svu sreću, griješili su i Islanđani pa hrvatski reprezentativci zasad imaju povoljnu situaciju, ali nadamo se da će u nastavku biti staloženiji.