Hrvatska krila u prvom poluvremenu bila su nevidljiva. Mandić i Horvat zabili su jedan gol

Španjolska na poluvremenu vodi protiv Hrvatske 12-11

Tvrda utakmica igra se u Stockholmu. Malo pogodaka, puno promašaja.

Sušni dio hrvatske rukometne reprezentacije od posljednjih desetak minuta rezultirao je minimalnim vodstvom Španjolaca od 12-11, a njihova je obrana u procesu zatvorila hrvatska krila.

Tako su Zlatko Horvat i David Mandić zajedno zabili jedan pogodak, a Španjolci su se zatim u obrani koncentrirali na zatvaranje sredine, čime je neutraliziran hrvatski pivot. Tako je, od rezultata 10-7 Španjolska došla na 11-10 nakon jedanaest minuta bez hrvatskog pogotka.

Također, valja spomenuti kako je španjolski vratar Gonzalo Pérez de Vargas trenutno na 75 posto uspješnosti obrana — zaustavio je šest od osam hrvatskih udaraca u okvir gola, pri čemu je obranio i Duvnjakov sedmerac.