Hrvatska poražena od Danske

Kauboji su odigrali dobru utakmicu, ali nije bilo dovoljno

U drugoj utakmici drugog kruga Europskog prvenstva hrvatska rukometna reprezentacija izgubila je od Danske 27-25. Plasman u polufinale više nije opcija ni u teoriji.

Hrvatska je, za razliku od prije dva dana protiv Crne Gore, odigrala solidnu utakmicu na obje strane parketa, ali nije bilo dovoljno.

Hrvatska je igrala jako dobru obranu u prvih 30 minuta, a na 45 posto obrana bio je i Mirko Alilović. U napadu je ponovno dobru utakmicu igrao Tin Lučin koji je u prvom poluvremenu postigao četiri gola iz šest pokušaja, a pratili su ga debitant Mateo Maraš i Marino Marić. Uglavnom, Hrvatska je na pauzu otišla samo s golom minusa (12-11).

Taj je priključak Hrvatska koliko-toliko držala i u drugom dijelu. Međutim, poslije 45. minute utakmice Niklas Landin povezao je nekoliko obrana i Danci su se polako počeli odvajati.

U posljednjih 10 minuta utakmice ušli su s tri gola prednosti. U 53. minuti Ivan Čupić zabio je s krila (i uz očigledan prijestup) za 23-21, ali odmah u idućem posjedu, kada se Hrvatska branila, Veron Načinović zaradio je isključenje i Danci su prednost povisili na četiri gola razlike (25-21).

Alilović je četiri minute prije kraja utakmice, kod rezultata 25-22, skinuo čisti zicer i tako ostavio Hrvatsku na životu. Čupić je zatim iz sedmerca smanjio na 25-23 dvije minute prije kraja utakmice. No, Mikkel Hansen zabio je na pasivni napad s devet metara za 26-23 i utakmica je bila riješena.

Hrvatsku još čekaju utakmice s Nizozemskom i Islandom.