Hrvatska je izgubila od Argentine na SP-u u Egiptu. Pratili smo i komentirali

Hrvatska je sve dalje od četvrtfinala

Hrvatska je od 18 sati u Kairu igra dosad najvažniju utakmicu Svjetskog prvenstva. S druge strane parketa je bila reprezentacije Argentine koja je razbila Hrvatsku 23-19. Pratili smo i komentirali.

Kraj utakmice u Kairu! Hrvatska je odigrala očajnu utakmicu i izgubila 23-19!

Argentinci razbijaju Hrvatsku, ubacuju lopte u prazan gol. Manje od pet minuta prije kraja Hrvatska gubi 22-17 i to je, prema svemu sudeći, to.

Argentinci nam zabijaju u prazan gol, opet su na četiri pogotka prednosti. Trenutno se ne čini kao da Červarovi momci ovo mogu izvući.

Napokon zgoditak. Na 19-16 smanjio je Domagoj Duvnjak.

Otišla je Argentina na plus četiri, a Josip Šarac dobio je isključenje. Pobjeda se trenutno čini vrlo daleko.

Ne ide li ga ne ide. Promašaj za promašajem; Hrvatska je u drugom poluvremenu dala tek tri pogotka.

Ide Argentina na plus tri, također sa sedam metara.

Čupić je promašio svoj prvi sedmerac. Još uvijek ne uspijevamo zabiti.

Červar zove prijeko potrebni timeout. Do kraja je ostalo 15 minuta.

Hrvatska je bez gola već sedam i pol minuta. Ponovno to izgleda jako loše.

Izvrsni Pešić drži Hrvatsku u igri, ali Argentinci se svejedno vraćaju na dva pogotka prednosti. U napadu trenutno ne uspijevamo učiniti puno.

Izravni crveni karton zbog lakta u glavu dobio je Gonzalo Carou.

Manuel Štrlek je isključen, a Argentina se iz sedmerca ne uspijeva odvojiti na novih dva razlike. Ivan Pešić ističe se vrlo važnim reakcijama.

Vratila se Argentina na plus dva, ali za 15-14 zabio je Mamić.

Argentina dolazi u novo vodstvo. S krila je poentirao Santiago Baronetto.

Kauboji su prvi put poveli preko Marka Mamića, no Argentinci odmah uzvraćaju. Trenutno je 13-13.

Krenulo je drugo poluvrijeme za koje se nadamo da će proći puno bolje. Idemo po četvrtfinale.

Obrana Ivana Pešića i kraj prvog poluvremena. Rezultat je, dakle, 12-12.

Hrvatska je napokon uspjela izjednačiti. Strijelac je bio Luka Šebetić. Kako je izgledalo na početku, ovo je sasvim uredno.

Eto sad dvominutne kazne s druge strane. Ivan Martinović će na klupu, a Federico Gastón Fernández zabija za 12-10.

Još jedno isključenje za Argentince, novi sedmerac za Čupića i novi zgoditak. Rezultat je 11-10, a do kraja poluvremena preostale su tri minute.

Međutim, evo Kauboja opet na minus jedan preko nova dva pogotka izvrsnog Čupića, daleko najboljeg pojedinca naše reprezentacije.

Hrvatska je ušla u napadački ritam i posljednjih nekoliko napada igralo se gol za gol, no Argentina je sada iz kontre zabila za 10-7.

Igor Karačić zabio je za 7-6. Mic po mic, eto nas pomalo natrag u igri.

Evo nas na minus dva; Marin Šipić smanjio je na 7-5. Kauboji se ipak vraćaju!

Plavo-bijeloj momčadi uručeno je već četvrto isključenje što bi Hrvatska svakako trebala iskoristiti, a Čupić ponovno realizira sedmerac.

Otišli su Argentinci na 7-2, ali David Mandić ekspresno je smanjio zaostatak…

Argentina ponovno ima igrača manje, a Čupić je uspio realizirati sedmerac za povratak na minus četiri.

U sljedećem napadu Južnoamerikanci stižu do novog zgoditka. Pogodio je Pedro Martínez Cami i sada je 6-1…

Argentinski izbornik Manolo Cadenas zove timeout kako bi presložio ekipu.

Moscariello je zaradio već drugo isključenje što bi moglo dovesti Argentince u probleme. Hrvatska je nakon skoro 11 minuta napokon poentirala, a strijelac je Ivan Čupić.

Argentina je također počinila nekoliko pogrešaka, ali Kauboji nisu dosad iskoristili nijednu. Lopte se bacaju u prazno, kontra se ne može razviti… Prošlo je gotovo 10 minuta, a Hrvatska još nije zabila. Ovo ne izgleda nimalo dobro.

Nije krenulo dobro ni nakon pauze. Nova izgubljena lopta i peti pogodak Argentine.

Još se gomila prednost Argentinaca; sada je na 4-0 povisio Pizarro kojemu je ovo već treći zgoditak. Lino Červar zove timeout.

Suparnici su već otišli na 3-0. Ponovno nismo dobro otvorili utakmicu.

Lucas Moscariello zaradio je isključenje već u drugoj minuti, no Argentina je povela 2-0 zahvaljujući uspješno izvedenoj akciji s praznim golom.

Povela je Argentina. Nakon izgubljene hrvatske lopte zabija Ignacio Pizarro.

Predstavljanja igrača su finalizirana, himne su otpjevane — lopta je krenula s centra u Kairu! Prvi napad ima Hrvatska.

Inače, u prvom današnjem susretu naše skupine Katar je svladao Bahrein rezultatom 28-23, ali to Kauboje ne ugrožava. Trenutno prvoplasirana Danska, pak, igra protiv Japana u 20 i 30. Mi u današnjem susretu ovisimo sami o sebi…

Povijest kaže da je Hrvatska odigrala šest utakmica protiv ekipa iz Južne Amerike na svjetskim smotrama, da se u trima poprilično patila te da je dvije i izgubila. Jednu od njih baš protiv Argentine.

Znano je, u pitanju je susret iz 2003., odnosno otvarajuća utakmica Svjetskog prvenstva koju je Hrvatska izgubila rezultatom 29-30, a turnir okončala kao svjetski prvak i trasirali si put do olimpijskog zlata 15 mjeseci kasnije.

Kasno sinoć iz Kaira su stigle loše vijesti o tome da je želučana viroza poharala hrvatsku rukometnu reprezentaciju. Najgore su prošli Domagoj Duvnjak i Ivan Martinović. Na sreću, Hrvatska će protiv Argentine ipak biti kompletna.

Svim ❤️ & želudcem za 🇭🇷❣️Dobro smo, a tisuće poruka podrške koje nam šaljete, naša su najdraža hrana❣️HVALA VAM! 🥰

Posted by Hrvatski rukometni savez on Saturday, January 23, 2021

“Čvrsto u obrani, te taktički disciplinirano”, recept je kako do pobjede koji je u najavi susreta otkrio izbornik Lino Červar. Pritom upozorava da Argentinci imaju “ambicioznu ekipu i nekoliko opasnih igrača” te podsjeća da su “odlični u tranziciji”.

“Mi smo dovoljno inteligentni i mudri, bolje biti koncentriran i spreman nego naivan”, dodao je izbornik koji vrlo dobro zna da su hrvatski rukometaši u prošlosti imali problema s južnoameričkim suparnicima. Nadamo se da danas neće biti tako.