Hrvatske rukometašice stigle su do prve pobjede na SP-u. Uvjerljivo su pobijedile Paragvaj

Hrvatska - Paragvaj 38-16

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija upisala je prvu pobjedu na Svjetskom prvenstvu u Španjolskoj.

U utakmici drugog kola u skupini G hrvatske rukometašice uvjerljivo su pobijedile Paragvaj 38-16 i tako opravdale ulogu velikih favoritkinja u ovom susretu.

Na početku utakmice nije sve teklo glatko, ali do sredine prvog dijela Hrvatska se uspjela odlijepiti na plus pet. Nakon toga, prednost je samo rasla i na poluvrijeme se otišlo se rezultatom 15-5 za Hrvatsku. Prednost je postajala sve veća i veća i u nastavku, a u samoj završnici hrvatske rukometašice otišle su i na plus 20 (35-15).

U samoj završnici utakmice u pokušaju postizanja gola s krila ozlijedila se Josipa Mamić koju je, nažalost, liječnička služba morala iznijeti s terena.

Najefikasnije hrvatske reprezentativke bile su Ana Turk i Valentina Blažević sa po šest pogodaka.

Hrvatska u ponedjeljak igra posljednju utakmicu s Japanom u kojoj će također biti favorit. U iduću fazu natjecanja prolaze tri reprezentacije, što znači da je u praksi ovom pobjedom nad Paragvajem taj prolazak i potvrđen, jer se Paragvaj u posljednjem kolu sastaje s Brazilom, a u slučaju istog broja bodova o prolasku dalje odlučuje međusobni omjer.