Hrvatski vaterpolisti ostali su bez bronce na Svjetskom prvenstvu

Grčka je pobijedila Barakude rezultatom 9-7

Hrvatska vaterpolska reprezentacija danas je nastupila u utakmici za treće mjesto na Svjetskom prvenstvu u Budimpešti. Suparnik je bila Grčka s kojom su Barakude remizirale na otvaranju turnira, a izabranici Ivice Tucka dobili su priliku osvojiti osmu medalju na svjetskim smotrama i ukupno petu broncu.

Međutim, to se nije dogodilo. Grci su vodili kroz cijeli susret i pobijedili 9-7.

Prva četvrtina počela je poprilično sramežljivo; prvi pogodak, onaj grčki, vidjeli smo nakon pet i pol minuta igre. Tada je poentirao Konstantinos Kakaris, a Hrvatska se iznimno mučila pred golom i nikako nije mogla doći do zgoditka. Nezanemarivu ulogu tu je igrao i suparnički vratar Panagiotis Tzortzatos. Tucak je zbog toga pozvao timeout na sredini druge četvrtine, a Grci su brzo odjurili na četiri pogotka prednosti. Prvi gol za Barakude zabio je Luka Bukić poslije 13-ak minuta čekanja, a time je smanjio na 4-1. Marko Bijač na vratima u tim je trenucima držao Hrvatsku u igri, no ona se do kraja poluvremena ipak podigla. Iako je Grčka otišla na 5-1, Loren Fatović i Marko Žuvela doveli su svoju momčad na minus dva i tako definitivno popravili dojam.

Bukić je početkom treće četvrtine pogodio za minus jedan, no baš kad se činilo kao da bi Barakude mogle zapapriti Grcima, oni su se odvojili. Serijom 3-0 vratili su se na četiri gola razlike, a Konstantin Harkov potom je smanjio na 8-5 i zaključio treću dionicu susreta.

Na početku posljednjih osam minuta Hrvatska je opet došla vrlo blizu Grcima. Jerko Marinić Kragić doveo je plave kapice na minus dva, a Tuckovi momci su zatim imali čak pet napada za primicanje na gol zaostatka. U zadnjem su imali i igrača više, no nisu uspjeli poentirati. Grci su zabili za 9-6 otprilike dvije minute prije svršetka, VAR je potvrdio valjanost pogotka, a svima je bilo jasno da je tu kraj. Josip Vrlić utrpao je posljednji gol na susretu za konačnih 9-7.

Grcima je ovo treća brončana medalja sa Svjetskih prvenstava nakon 2005. i 2015. godine, a Barakude se mogu nadati odličju na skorašnjem Europskom prvenstvu u Splitu.