Hvala PSG-u: Reims će prvi put nakon 57 godina sudjelovati u europskom natjecanju

Posljednju europsku utakmicu klub je odigrao 1963. protiv Feyenoorda

Paris Saint-Germain sinoć je teškom mukom nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca slavio u finalu (posljednjeg) francuskog Liga kupa protiv Lyona, a tako smo dobili novog putnika u Europu.

Posljednjim zviždukom 1107. utakmice spomenutog natjecanja Reims je također počeo slaviti. Trijumfom pariške momčadi Lyonu, koji je u prekinutoj sezoni francuskog prvenstva završio sedmi, tako je izmaknulo mjesto u sljedećem izdanju Europske lige, a njegovo mjesto tako popunjava šestoplasirana momčad Ligue 1. Radi se upravo o Reimsu koji je u trenutku okončanja prvenstva imao jedan bod prednosti nad ekipom koju vodi Rudi Garcia, ali i nad Montpellierom te Monacom.

Klub sa sjeveroistoka Francuske tako je dobrano profitirao odlukom tamošnje vlade i Saveza, a natjecanje u Europskoj ligi počet će iz drugog pretkola. To će biti prvi put nakon 57 godina da će crveno-bijeli sastav igrati europsku utakmicu: posljednju je Reims iskusio 13. ožujka 1963. kada je s Feyenoordom odigrao 1-1 u četvrtfinalu Kupa prvaka. Aktualni trener David Guion tad još nije ni stigao na svijet, a predsjedniku Jeanu-Pierreu Caillotu bližio se drugi rođendan.

Sada će njihov klub, eto, nakon više od pola stoljeća osjetiti dašak europskog prestiža…