I dalje bez troboda: Šibenik i Gorica remizirali su na Šubićevcu te produžili nizove bez pobjede

Domaći su u samoj završnici ispustili pobjedu

Dok još uvijek traje rasplet oko Superlige, na nižim granama nogomet se i dalje igra bez ikakvih repova i gorčine. Otvoreno je danas 30. kolo, i to susretom na Šubićevcu između Šibenika i Gorice, obje momčadi tražile su pobjedu nakon dugo vremena, no do nje nisu stigle.

Domaći su posljednji put slavili još početkom veljače, ‘pala’ je tada Istra 1961 rezultatom 1-0, dok je Gorica sredinom ožujka uvjerljivo slavila protiv Hajduka (3-0) te otad upisala tek jedan remi i tri poraza.

Pet minuta prije kraja prvog poluvremena, najprije su domaći stigli do vodstva. Tada je do svog prvijenca u Šibenikovom dresu došao Suad Sahiti, stariji Emirov brat, na desnom ga je krilu usamljenog pronašao kapetan Marko Bulat, pa mu nije bio problem zabiti za 1-0. Bio je Šibenik bolji u prvom dijelu te zasluženo na odmor otišao s vodstvom.

Čuvali su dugo domaći tu prednost, sve do završnih desetak minuta, kada je sve otišlo niz vodu.

Najprije je Marcos Mina u skladu sa svojim prezimenom te u razmaku od samo tri minute skupio dva nepotrebna žuta kartona. To isključenje su gosti brzo iskoristili, za konačnih 1-1 zabio je Younes Delfi. Najviši je bio u skoku nakon kornera, a ovo je drugi prvenstveni gol za ovog iranskog nogometaša.

Na kraju, nijedan od dvojice trenera neće biti previše zadovoljan ovim ishodom. Gorica je primila još jedan udarac u borbi za treće mjesto, kao i europska natjecanja.

S druge strane, Šibenik je na samom kraju ispustio pobjedu, koja bi mu gotovo pa sigurno garantirala prvoligaški status i u idućoj sezoni.