I dalje u igri: Barcelona je nakon preokreta pobijedila Valenciju na Mestalli

Valencia - Barcelona 2-3

U 34. kolu Primere Barcelona je na Mestalli pobijedila Valenciju 3-2 i ostala u utrci za titulu sa 74 boda, koliko ima i Real Madrid. Vodeći Atlético Madrid ima dva boda više.

Barcelona je s posjedom lopte odigrala prilično slabo prvo poluvrijeme, a zatim se nakon pet minuta igre u drugom poluvremenu našla i u minusu, kada je Gabriel Paulista zabio za 1-0. Paulista je na drugoj stativi glavom nakon ubačaja iz kuta loptu ubacio u nebranjeni gol, jer je Marc-André ter Stegen u pokušaja izlaska zakačio Pedrija i završio na travi.

Ništa bolja, doduše, nije bila niti reakcija Valencijine obrane kod izjednačujućeg gola, sedam minuta kasnije. Jasper Cillessen obranio je penal Lionelu Messiju, ali se nakon gužve i nekoliko sekundi kasnije, lopta nekako vratila do Messija koji je iz blizine pogodio za 1-1.

U 63. minuti Antoine Griezmann pospremio je odbijanac u mrežu za 2-1, a u 69. minuti Messi je pogodio iz slobodnjaka s 20-ak metara — preko živog zida, neobranjivo, od stative pa u mrežu. U 83. minuti Carlos Soler je nakon jedne osvojene lopte s otprilike 25 metara neobranjivo pogodio rašlje Barceloninog gola za 3-2, ali do boda Valencia na koncu ipak nije uspjela stići.

Svi su, dakle, još u igri, pa čak i Sevilla koja u ponedjeljak navečer dočekuje Athletic Bilbao.