Ima li vremena za preokret? Tudorov Marseille se približio PSG-u na samo pet bodova

Marseille - Auxerre 2-1

Večernji termin nedjeljom već je tradicionalno rezerviran za Marseilleove utakmice, posebice na njegovom Vélodromeu. Danas je tamo gostovao Auxerre, a domaći su se nadali novoj pobjedi i približavanju vodećem Paris Saint-Germainu na samo pet bodova zaostatka. Time su htjeli iskoristiti raniji kiks Parižana, a taj se plan sastava koji vodi trener Igor Tudor na kraju ipak ostvario.

Iako su sve do 75. minute bili u zaostatku, u završnici su došli do preokreta te na kraju slavili s 2-1. Time su došli do svojeg 70. boda, čime je već pet kola prije kraja nadmašen ukupni prošlosezonski učinak (71). PSG ih, dakle, sada ima samo pet više, pa je utrka za naslov u Ligue 1 ovime opet oživjela.

Unatoč brojnim domaćim naletima, prvi su do prednosti ipak došli gosti. Taj je vodeći pogodak postigao kapetan Birama Touré, sjajno pogodivši u 33. minuti. S lijeve strane je iz slobodnog udarca ubacio Gauthier Hein, golman Pau López pomalo je nepotrebno i daleko izašao sa svojeg gola te boksao loptu. No, nije ju daleko odbio, taman na Touréove noge, koji je krasno naciljao iz voleja.

Tudorovi momci stvarali su podosta šansi, no njihovi brojni udarci tek rijetko su završavali unutar okvira gola. Tek je 23. pokušaj Marseilleovih igrača završio u mreži, i to u 75. minuti. Konačno su tada slomili Auxerreov otpor i gusti blok, Cengiz Ünder izvrtio je svog čuvara i potom silovito tukao ispod grede, nemoćan je u toj situaciji bio gostujući vratar Andrei Radu.

Taj gol za 1-1 dao je samo dodatan zamah domaćima, pa je vrlo brzo stigao i preokret, samo dvije minute poslije. Proradila je tada veza bivših Arsenalovih igrača, Mattéo Guendouzi je između nekoliko suparničkih igrača poslao loptu za Alexisa Sáncheza, koji je vrlo ubojit u takvim situacijama. Veliko slavlje na tribinama kratko je prekinula VAR-provjera iz, činilo se da bi moglo biti zaleđe, ali je sve bilo regularno.

Tako će Marseille u posljednjih pet kola krenuti sa zaostatkom od isto toliko bodova za PSG-om. Misija je to koja nije baš vrlo izgledna, ali s obzirom da u prvenstvu nije izgubio još od kraja veljače i domaćeg sraza baš s Parižanima, možda Tudor ipak i ima neke solidne šanse za veliko iznenađenje…