Inter je slavio u 235. Derbyju della Madonnina i produbio veliku Milanovu krizu

Inter - Milan 1-0

Nedjeljni program u sklopu 21. kola Serie A zaključen je 235. izdanjem Derbyja della Madonnina, u kojem je Inter upisao minimalnu pobjedu (1-0) nad Milanom. Time je u službenim utakmicama gradskog derbija dodatno povećao svoju prednost, sada ima 87 pobjeda, odnosno osam više od najvećeg rivala. Nastavila se sada i velika kriza kod Rossonera, koji su u posljednjih pet kola skupili tek dva boda.

To je i treći uzastopni poraz u prvenstvu za Milan, nakon onog protiv Lazija (4-0) i Sassuola (5-2), pa je sastav pod vodstvom trenera Stefana Piolija pao s drugog na čak šesto mjesto poretka. S druge strane, Nerazzurri su se odvojili od pratnje i samostalno zauzeli drugu poziciju, ali su i dalje podosta udaljeni od vodećeg Napolija, koji ima prednost od čak 13 bodova.

Inter je od početka utakmice nametnuo svoj ritam igre i dominirao u posjedu te broju stvorenih prigoda, dok je Milan svoj prvi udarac prema golu ubilježio tek u 58. minuti. No, dugo je večerašnjim nominalnim domaćinima trebalo da slome gostujući otpor, prvi pogodak je pao u 34. minuti. Iz kuta je ubacio bivši Milanov igrač Hakan Çalhanoğlu, točno na glavu večerašnjeg kapetana Lautara Martíneza.

Argentinski napadač odmjerenim je udarcem glavom svladao Cipriana Tătărușanua, rumunjskog veterana na Milanovim vratima. To mu je peti pogodak u isto toliko proteklih utakmica u Serie A. Ukupno je u prvenstvu došao do brojke od 12 golova, čime je došao na drugo mjesto ljestvice strijelaca, samo je Napolijev napadač Victor Osimhen bio efikasniji (16).

Inače, Martínez je bio u dobroj prilici još na početku utakmice, u šestoj minuti je dobro ciljao, ali je tada Tătărușanu izašao kao pobjednik. Argentinac je zaslužan i za treći Interov udarac unutar okvira gola, kada je u 55. minuti gađao nisko i desno, opet bez uspjeha.

Milan je, pak, s boljom i konkretnijom igrom započeo praktički tek tada je na teren ušao Rafael Leão, sve do 55. ga je Pioli držao na klupi. No, i dalje je to bilo poprilično blijedo, ali sve dok je zaostatak iznosio samo jedan pogodak, vremena za spas je bilo dovoljno. Ipak, do toga nije došlo, Piolijev sastava ostao je bez udarca unutar okvira gola, pa je crno-plavi dio Milana mogao je početi sa slavljem.

Priliku za popravak dojma i prekid ove rezultatske krize Milanova momčad imat će već u petak, kada će ugostiti svog susjeda na ligaškoj ljestvici. Tada će igrati protiv sedmoplasiranog Torina, ispred kojeg ipak ima prednost od osam bodova, dok će Inter kod pretposljednje Sampdorije tražiti novu pobjedu, petu u ovih sedam kola nakon Svjetskog prvenstva.