Inter je večeras ubilježio 28 udaraca prema golu, a Spezia četiri. To joj je bilo dovoljno za pobjedu

Nerazzurri su kiksali kod ekipe koja se bori za opstanak (2-1)

Petak navečer donio nam je malo uzbuđenja i u Serie A. Spezia i Inter otvorili su 26. kolo talijanskog prvenstva ogledom na stadionu Alberto Picco, a Nerazzurri su otišli u goste 17. ekipi na tablici u mislima na Ligu prvaka.

Naime, u utorak ih čeka uzvratni dvoboj osmine finala s Portom gdje brane minimalnu prednost iz prve utakmice, a večeras nisu imali baš puno razloga za veselje. Izgubili su 2-1.

Gosti su dobili penal poslije 11 minuta igre nakon što je Mattia Caldara faulirao Danila D’Ambrosija u vlastitom šesnaestercu, no Lautaro Martínez naišao je na obranu poljskog vratara Bartłomieja Drągowskog. Bio je to samo početak večerašnjih nedaća za argentinskog napadača budući da ga ništa nije išlo, a moramo spomenuti i njegovu vrlo dvojbenu realizaciju najstrožih kazni; od početka prošle sezone naovamo, promašio je četiri od osam penala koje je pucao. Jedino je Karim Benzema promašio više u tom razdoblju u ligama Petice, ukupno pet, ali on ih je pucao 17…

Inter je dominirao apsolutno cijelo vrijeme i nizao prilike gdje god je stigao. Lautaro i Romelu Lukaku nizali su promašaje — Argentinac je sam ubilježio šest šutova prema golu — a Spezia je prvi dio okončala čiste mreže, ali i bez udarca unutar okvira gola i sa samo jednim uopće. Inter ih je, s druge strane, u prvih 45 minuta skupio 16.

I prvi primio pogodak.

Igrala se 55. minuta kada je sjajni M’Bala Nzola izvrsno primio loptu na rubu šesnaesterca, zagradio se i ispratio utrčavanje Daniela Maldinija, a zatim mu proslijedio loptu i gurnuo ga u šansu koju mladi Talijan nije promašio. Spezia je povela iz premijernog udarca unutar okvira, a Paolov sin zapaprio je ljutom rivalu kluba u kojemu su stasale generacije njegove obitelji, uključujući i njega samog.

Stvari se nisu promijenile za Nerazzurre koji su i dalje nastavili s pritiskom, a priliku za poravnanje dobili su iz novog penala. Salvador Ferrer faulirao je Denzela Dumfriesa u 83. minuti i tako zakuhao nevolju samo dvije minute poslije ulaska u igru, a ovaj put je odgovornost preuzeo Lukaku i pogodio.

Ipak, Inter se nije dugo veselio; Spezia je samo četiri minute nakon toga također dobila udarac s 11 metara kada je upravo Dumfries srušio Viktora Kovalenka, a Nzola nije imao problema pri realizaciji i poentirao je za konačnih 2-1. Napadač iz Angole broji 12 pogodaka u Serie A i trenutno je treći najbolji strijelac natjecanja.

Marcelo Brozović odigrao je čitavu utakmicu za goste.

Inter je večeras 28 puta šutnuo prema golu, a domaćin četiri. Pobjeda se na kraju piše Speziji koja je došla do izuzetno važnih bodova u kontekstu borbe za ostanak; sada ima 24 na 17. mjestu, šest više od 18. Verone koja ima i utakmicu manje. S druge strane, Nerazzurri su ostali na 50, a vodeći Napoli još se više približio osvajanju titule.