Invazija na Ženevu: više od 5.000 navijača bodri Hajdukove juniore u polufinalu Lige mladih

Golova nije bilo u prvom dijelu okršaja s Milanom (0-0)

Još otkako je osigurana pobjeda nad Borussijom Dortmund i plasman na Final Four UEFA-ine Lige mladih, krenule su i pripreme za invaziju Hajdukovih navijača na tu završnicu. Ona se, podsjetimo, preselila s omalenog stadiona u Nyona na podosta veće zdanje, Servetteov stadion u Ženevi.

Već po broju prodanih ulaznica, njih više od 5.000, bilo je jasno kako će sastav pod vodstvom Marijana Budimira imati veliku podršku u tom srazu s Milanom. Vidljivo je to i sada, tijekom utakmice u Švicarskoj, gdje Hajdukovi navijači dominiraju te svoje miljenike glasnim navijanjem bodre od samog početka dvoboja, pa i podosta prije toga.

Doduše, u prvih 45 minuta nisu imali previše razloga za slavlje, jer se na odmor otišlo bez pogodaka (0-0). Dapače, Milan je taj koji ima veći posjeda lopte te više upućenih udaraca, od kojih jedan odsjeo čak i na gredi, koju je u 29. minuti zatresao Hugo Cuenca.

S druge strane, Hajduk pokušava najčešće iz kontranapada te poglavito po desnoj strani terena, gdje ordinira Rokas Pukštas. Očito se isplatilo njegovo vraćanje iz seniorskog sastava te propuštanje prvenstvenog okršaja s Varaždinom, jer je mladi Amerikanac bio glavna prijetnja Milanovoj obrani.

No, sve je to uglavnom bilo bez veće opasnosti za golmana Lapa Navu, morat će Budimirovi momci znatno popraviti svoj napadački učinak u drugom poluvremenu.