Ipak se kreće: Van Dijk i Salah donijeli su Liverpoolu pobjedu nad Wolverhamptonom

Redsi su ostvarili treću pobjedu u zadnja četiri ligaška susreta (2-0)

Iako su u Ligi prvaka stvari bez neke perspektive, Liverpoolova forma u Premier ligi ipak se pokrenula. Redsi su u dobrom nizu s tri pobjede u zadnja četiri susreta pa su se nakon pobjede 2-0 nad Wolverhamptonom vinuli do šestog mjesta.

Ni mjesto u Ligi prvaka nije nedostižno jer četvrti Tottenham s utakmicom više ima tek šest bodova viška, ali to ne znači da se i za ovu pobjedu Redsi nisu morali potruditi i pomučiti. Točnije, suparnika su lomili pune 72 minute.

Odolijevao je José Sá sa svojom obranom jako dugo, imao je Harvey Elliott u prvom dijelu dvije sjajne šanse, a Liverpool unatoč dominaciji i nizu udaraca nije nalazio put do mreže.

Naizgled ga je pronašao u 66. minuti kad je Darwin Núñez pospremio jedan odbijanac, ali to je učinio nakon akcije u kojoj je bilo prekršaja u napadu pa na semaforu ostaje 0-0. No, ne zadugo.

U 73. minuti bila je to dvostruka opasnost preko Virgila Van Dijka nakon prekida. Prvo je Sá sjajno skinuo nakon slobodnjaka i odbio u korner, ali iz tog kornera Nizozemac je neumoljiv za 1-0.

Ukazao se tako Liverpoolov kapetan kad je bilo najvažnije, a ubrzo je stigao i drugi gol koji je odredio pobjednika i mirnu završnicu.

Naizgled jako jednostavna akcija. Golmanovo ispucavanje na lijevu stranu i kratak dupli pas koji je Konstantinosa Tsimikasa izbacio samog po lijevoj strani, a on šalje nisku loptu na peterac gdje Mohamed Salah samo posprema u mrežu.

Kao iz udžbenika za rješenje susreta i 2-0 za Redse kojima u ligi sad slijedi najveći derbi, onaj s Manchester Unitedom za četiri dana. Wolvesi su pak 15. na tablici s 24 boda.