Istra je preokretom slavila protiv Gorice, a Dion Drena Beljo nastavio je sjajnu formu

Pulska momčad pobijedila je 2-1

Premijerna utakmica Prve HNL u 2022. godini odigrana je večeras na stadionu Aldo Drosina u Puli. Istra je u 21. kolu domaćeg prvenstva ugostila Goricu, a gledali smo dinamičan ogled koji nam je ponudio pregršt zbivanja na terenu. Naposljetku su, rezultatom 2-1, slavili Puležani.

Međutim, gosti su prvi došli do vodstva i to već u šestoj minuti. Kristijan Lovrić tada je lukavo opalio izravno iz kornera, a na njegov odbijanac naletio je Aleksandar Jovičić koji je pospremio loptu u mrežu. Braniču iz Bosne i Hercegovine to je bio prvijenac u aktualnom HNL-u i njegov četvrti pogodak u natjecanju općenito: zanimljivo, od tih četiri, tri je zabio upravo protiv Istre za koju je nekoć i nastupao.

Istra je vrlo brzo poslije primljenog zgoditka počela prijetiti, a blizu je stigla u 21. minuti kada je Robert Mišković izbio pred mladog vratara Jana Paola Debijađija, ali njegov šut otišao je pored gola. Spomenuti čuvar mreže dobro je reagirao u 42. minuti na šut Frane Mlinara, a nedugo zatim zaiskrilo je na drugoj strani kada je Anthony Kalik isprovocirao Ivana Lučića, a on mu je vratio odguravanjem.

Puljani su, reklo bi se, po prikazanom zaslužili doći do pogotka, a u tome su i uspjeli. U 58. minuti Mauro Perković poentirao je poslije ubačaja iz kuta, a 18-godišnjem pulskom nogometašu to je bio drugi ovosezonski zgoditak u HNL-u. Prvi je postigao u devetom kolu protiv Slavena.

Lovrić je u 63. minuti sjajno potegnuo na rubu linije šesnaesterca, ali Lučić se tada iskazao još ljepšom obranom. Obje ekipe odlučno su jurile prema golu, no u sljedećih 10-ak minuta tempo je pomalo pao.

Međutim, u 74. minuti Istra je došla do vodstva: nakon presječene lopte na sredini igrališta, Mišković ju je primio na prsa i potom lijepo proslijedio prema utrčalom Dionu Dreni Belji koji je krasnim finišem poentirao za domaći preokret. Mladi Osijekov napadač na posudbi ove je sezone u HNL-u zabio sedam golova i upisao četiri asistencije, a u Kupu je tresao mrežu još pet puta.

Taj se gol pokazao i konačnim, a Gorica je u Puli upisala poprilično neželjen rezultat. Sada je ostala na šest bodova zaostatka za Hajdukom koji ima i dvije utakmice manje, a Istra je skočila na osmo mjesto s dva boda prednosti u odnosu na Belupo koji sutra gostuje u Osijeku.