Ja sam neizbježan: PSG se mučio i kihao, a onda je Mbappé pogodio za pobjedu nad Brestom

Francuz je poentirao u sudačkoj nadoknadi (2-1)

Paris Saint-Germain prije nekoliko je dana ispao iz Lige prvaka jer se nije mogao nositi s Bayernom, a večeras je imao probleme i s puno inferiornijim Brestom. Momčad Christophea Galtiera pobijedila je 2-1, ali mučila se do samog kraja.

Domaćin se na stadionu Francis-Le Ble postavio u niski blok i čekao svoju šansu, no PSG je, naravno, započeo konkretnije: Marco Bizot u 11. je minuti sjajno skinuo priliku Carlosa Solera s kojih 11 metara, a gosti su dominirali i u konačnici došli do vodstva.

Bizot u 36. minuti nije uspio uhvatiti dalekometni udarac Kyliana Mbappéa s kojim se nekako trebao obračunati, već je odbio loptu ravno do Solera koji je poentirao za 1-0. Bio mu je to treći gol u Ligue 1 ove sezone, a broji i tri asistencije.

Brest je baš u tim trenucima postajao sve bolji i onda nesretno primio pogodak, ali brzo se vratio u igru; Romain Del Castillo u 44. je uposlio Francka Honorata koji je stigao do lopte prije Timothéeja Pembéléa i matirao Gianluigija Donnarummu svojim petim prvenstvenim pogotkom u aktualnoj kampanji.

Domaći su bolje krenuli u nastavak, ali PSG je počeo prijetiti oko 60. minute, a Bizot je ubilježio nekoliko važnih obrana; prvo je neutralizirao Lionela Messija u 65., a onda i Nunu Mendesa pet minuta poslije. Parižani su u svojim pokušajima izgledali prilično šlampavo, često im je bježala lopta u ključnim trenucima, a Brest je bio sve bliže izvrsnom rezultatu, pogotovo u kontekstu borbe za ostanak u eliti.

Ipak, to se nije dogodilo. Mbappé je u sudačkoj nadoknadi primio Messijevu loptu iz vlastite polovice, za dlaku izbjegao zaleđe, otišao sam na Bizota, zaobišao ga i zabio za konačnih 2-1. Zanimljivo, nekoliko minuta kasnije možda je mogao i pocrvenjeti zbog kavge s Harisom Belkeblom.

PSG je dosta kružio oko Brestovih vrata, ali bilo mu je teško probiti blok domaćih i dominacija nije bila pretjerano konkretna. No, na kraju se piše klimava pobjeda, i to ne jedina u posljednje vrijeme; osim ispadanja iz Lige prvaka, Parižani su prethodno ispali iz Kupa i gubili od Monaca u prvenstvu. Nedavno su spojili tri pobjede u Ligue 1, ali samo je ona protiv Marseillea — ujedno i najvažnija — bila uistinu uvjerljiva.

No, nema previše brige što se tiče vodećeg mjesta u prvenstvu. PSG ima 66 bodova, 11 više od Marseillea koji ima utakmicu manje i sutra igra sa Strasbourgom. S druge strane, Brest je 15., ali zbog smanjivanja lige u sljedećoj sezoni, tek je jedan bod iznad zone ispadanja.