Jaganjac o nastupu protiv Angole: ‘Na fizičkoj sam razini da se mogu boriti s igračima na SP-u’

Halil Jaganjac dobio je priliku u završnici pobjede nad Angolom

U drugom kolu Svjetskog rukometnog prvenstva u Egiptu Hrvatska je, nakon remija s Japanom, pobijedila Angolu 28-20.

Hrvatska se mučila u prvom poluvremenu, no u nastavku je prije svega obranom prelomila utakmicu u čijoj su završnici priliku dobili i neki igrači iz drugog plana. Jedan od njih bio je i Halil Jaganjac, lijevi i(li) srednji vanjski Nexea, koji je odigrao 10-ak minuta i postigao jedan gol.

Jaganjac je u momčad upao umjesto pivota Marina Šipića, jer se Lino Červar odlučio osigurati na vanjskim pozicijama nakon ozljede Luke Cindrića. I nije razočarao.

“Ne bih rekao da se radi o respektu. Prva mi je utakmica na tako velikom natjecanju i u podsvijesti je da ne možeš uzeti šut kad hoćeš. Kada je napravljena akcija za mene, nisam puno oklijevao. Adrenalin je bio velik i probio sam taj led”, rekao je nakon utakmice Jaganjac o određenim znakovima neodlučnosti kada je u pitanju šut iz daljine, iako mu je baš taj udarac najjače oružje.

“Vjerojatno bih o tome trebao još manje razmišljati jer sam na fizičkoj razini da se borim s tim igračima. Mislim da će u budućnosti to još bolje izgledati”, dodao je.

Hrvatsku u utorak još čeka utakmica s Katarom u kojoj će se odlučivati koja će reprezentacija u drugu fazu natjecanja prenijeti najveći broj bodova.