Jedno poluvrijeme posla: Sevilla je lako dobila Romu i napravila korak dalje u Europa ligi

Sevilla - Roma 2-0

Sevilla je protiv Rome na neutralnom terenu u Duisburgu izborila četvrtfinale Europa lige ponjedom od 2-0. Prva utakmica nikada nije odigrana zbog izbijanja pandemije i tako smo dobili samo ovu utakmicu koja je više-manje bila odlučena u prvom poluvremenu.

Sevilla je sasvim nadigrala Romu. U agresivnom otvaranju utakmice Sevilla je dolazila do solidnih prilika i redala jedan korner za drugim. I stoga nije bilo neobično što je Sevilla do zasluženog vodstva stigla nakon 22 minute igre.

Sergio Reguilón projurio je pokraj Bruna Peresa i Ibaneza, a njegov udara iz kaznenog prostora u bliži kut prošao je između nogu Paua Lopeza i Sevilla je tako povela 1-0.

Ubrzo nakon toga Jesus Navas zapucao je solidnu priliku, a Roma je počela pokazivati znakove života. Međutim, u 44. minuti, nakon još jedne greške Romine obrane (kriva procjena Ibaneza u startu na Lucasa Ocamposa) Sevilla je iz kontre povela 2-0. Ocampos je jednostavno odigrao povratnu za Youssefa En-Nesyrija koji je loptu ubacio u praznu mrežu. Romina je obrana u prvom poluvremenu bila, kada ne bismo htjeli biti prestrogi, prilično klimava…

Značajnijih promjena nije bilo niti u drugom poluvremenu. Roma je zaigrala ofenzivnije, ali promjene u rezultatu nije bilo. Štoviše, na intervenciju VAR-a, Sevilli je u 74. minuti poništen gol zbog zaleđa, a nesuđeni strijelac bio je Jules Koundé.

Sevilla je dominirala u posjedu, vidjeli smo po dva udarca Seville u okvir gola u drugom poluvremenu i jedan Romin, kao i gredu Evera Banege u sudačkoj nadoknadi koju je zatresao iz ‘slobodnjaka’ te crveni karton Gaianluci Manciniju, također u nadoknadi, zbog laktarenja. U svakom slučaju, Sevilla zasluženo ide u sljedeću fazu natjecanja.

U utakmici koja se igrala u istom terminu u Leverkusenu Bayer je pobijedio Glasgow Rangers 1-0 i bez puno stresa osigurao četvrtfinale. Prva utakmica odigrana je Glasgowu prije točno 147 dana, a Bayer je ondje slavio s 3-1.