Jedno poluvrijeme posla: Stipe Biuk je predvodio Hajduk do velike pobjede nad Goricom

Hajduk - Gorica 4-0

U 34. kolu HNL-a Hajduk je na Poljudu pobijedio Goricu 4-0 u utakmici koju je obilježio nastup Stipe Biuka zaokružen sjajnom asistencijom i još boljim golom. Hajduk je stigao do 54. boda ove sezone i zadržao korak za Rijekom s bodom minusa, odnosno za mjestom koje će voditi u Europu u slučaju Dinamove pobjede nad Istrom 1961 u finalu Kupa.

Večeras je na Poljudu sve zapravo bilo gotovo nakon manje od 25 minuta igre.

U sedmoj minuti s travnjaka je van zbog ozljede morao Kristian Dimitrov, a zamijenio ga je Vicko Ševelj i to je bila jedina loša stvar koja se Hajduku dogodila u ovoj utakmici.

Pet minuta kasnije Mario Vušković postigao je sjajan gol iz slobodnjaka za 1-0, preko živog zida, od stative i u mrežu. Tri minute kasnije pak Stipe Biuk ‘naslagao’ je nekoliko Goričinih igrača na lijevom rubu kaznenog prostora, a kada je stigao do gol-aut linije odigrao je savršenu povratnu loptu za Alexandera Kačaniklića koji je sa sedam-osam metara pogodio za 2-0. Šest minuta kasnije Marko Livaja je pak izborio penal i sam ga pretvorio u 3-0.

Potez poluvremena (i utakmice) dogodio se u 39. minuti kada je Biuk još jednom primio loptu na lijevoj strani, oslobodio se pritiska, prošao dvojicu Goričinih igrača i desnom nogom s 11-12 metara precizno i smireno pogodio suprotni kut za 4-0.

Biuk je iz igre izašao u 74. minuti s golom i asistencijom, ali i s četiri od četiri dobivena duela, dva uspješna driblinga iz dva pokušaja i 10 od 12 točnih dodavanja. Samo 23 dodira s loptom bila su dovoljna da se ova utakmica riješi.

Drugo poluvrijeme odrađeno je reda radi. U sudačkoj nadoknadi Nasiru Moro postigao je autogol, ali mu je prethodilo zaleđe pa je poništen. Hajduk i Goricu (i Rijeku) sada čekaju presudna dva kola u kojima Hajduk ima povoljniji raspored. Hajduk gostuje u Šibeniku i dočekuje Lokomotivu. Gorica u idućem kolu ide na Maksimir pa dočekuje Rijeku, a Rijeka pak u idućem kolu gostuje u Varaždinu.

Lako je moguće da na kraju dana upravo utakmica između Gorice i Rijeke riješi europsko pitanje u ovoj sezoni HNL-a.