Jel’ ima tko reflektor viška? Utakmica Hrvatske i Italije bila je prekinuta zbog nestanka struje

Talijanska reprezentacija slavila je 5-0 u Karlovcu

Hrvatska ženska nogometna reprezentacija večeras je nastavila nedavno otvorene kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo domaćim susretom protiv Italije na stadionu Branko Čavlović Čavlek u Karlovcu. Iako su gostujuće nogometašice priskrbile uvjerljivu pobjedu od 5-0, rezultat je naposljetku pao u drugi plan…

Italiju je u vodstvo dovela Sara Gama u 16., a do poluvremena je još poentirala Valentina Giacinti u 31. minuti. Le Azzurre su i u nastavak krenule uvjerljivo te povele 4-0 zahvaljujući pogocima Giacinti i Cristiane Girelli, ali onda se u utakmicu uplela viša sila.

Naime, na popularnom Čavleku nestalo je struje, a taj se nenadani čin dogodio baš dok je zalazilo Sunce. Sutkinja Marta Huerta De Aza iz Španjolske potom je poslala igračice u svlačionice: one su se naposljetku vratile na teren nakon dosta čekanja. Međutim, reflektori su ponovno otišli na vječna lovišta, a utakmica je bila prekinuta dok se problem nije riješio.

Susret je naposljetku ipak nastavljen i dovršen, ali sa zakašnjenjem od otprilike sat vremena. Gostujuća vratarica Laura Giuliani u 71. je minuti zaradila izravni crveni karton, a konačnih 5-0 u 83. postavila je Valentina Cernoia.

Hrvatska poslije dva kola broji dva poraza: osim današnjeg protiv Italije, izabranice Mate Prskala poražene su prije četiri dana u Rumunjskoj.