Pravilnik upotrebi kolačića

Jimmy Butler je sinoć isporučio novi argument za dobivanje maksimalnog ugovora sa 76ersima

Philadelphia i Portland osigurali su sedme utakmice svojih serija doigravanja

Semafor je pokazivao minutu i 22 sekunde do kraja druge četvrtine utakmice u Wells Fargo Centeru kada se Jimmy Butler podigao na tricu. Lopta je bila prekratka, dovoljna tek za dodir na prvom obruču. Butler je to osjetio vjerojatno u onom trenutku kad ju je ispustio iz ruke i krenuo po napadački skok i novu šansu. Stigao je do nje i digao se iznad Kylea Lowryja, iznudio prekršaj i šutnuo za koš uz faul. Prije no što će stati na crtu slobodnih bacanja i realizirati dodatno, podigao je ruke prema publici i znakovito počeo klimati glavom. Publika je odobravala sve što je činio.

Čak 19 od svojih ukupno 25 poena postigao je Butler tijekom prvog poluvremena u 112-101 pobjedi Philadelphia 76ersa protiv Toronto Raptorsa i njima trasirao put momčadi do slavlja i sedme, odlučujuće utakmice polufinala doigravanja Istočne konferencije NBA lige.

Tražit će maksimalni ugovor

Napravio je još nešto u tim uvodnim dvjema četvrtinama susreta, sebi je gotovo sigurno osigurao dobru startnu poziciju u pregovorima o ostanku u klubu koji ga je doveo u listopadu prošle godine. Publika ga podržava, suigrači se na njega mogu osloniti i Butler će u statusu free agenta moći bez ikakvog srama zatražiti maksimalnih 188 milijuna za petogodišnji ugovor sa Philadelphijom.

Za pobjedu protiv Toronto Raptorsa za koje je Kawhi Leonard ubacio 29 poena i ukrasio ih sa 12 skokova i pet asistencija, uz Butlera je najviše povukao Ben Simmons. Igra mu je bila dojmljiva, posebice jer nestvarno zvuči da 22-godišnjak suočen sa eliminacijom svoje momčadi iz doigravanja isporuči 21 poen, uhvati osam lopti pod obručima i upiše šest asistencija pritom ne izgubivši niti jednu loptu.

Na 3-3 izjednačena serija seli u Toronto. Pobjednik sedme utakmice igrat će konferencijski finale protiv Milwaukee Bucksa.

Blazersi poput bivših Netsa

Istovjetan je omjer i u seriji između Denver Nuggetsa i Portland Trail Blazersa, momčadi u borbi za finale Zapada, nakon što su Damian Lillard i društvo slavili u noći na petak 119-108. Prethodne dvije utakmice, a u objema je Portland upisao poraz, Lillard se mučio sa pokušajima ubačaja, posebice iza crte za tri poena. U šestoj protiv Nuggetsa to je nadoknadio.

Ubacio je 32 koša od čega 17 u trećoj dionici igre, dva manje dodao je CJ McCollum, a debelo iznad svog prosjeka otišao Rodney Hood s 25 poena. Ponovio je ovim Portlandov trojac zalaganje nekadašnjih igrača nekadašnjih New Jersey Netsa. Naime, Jason Kidd, Kenyon Martin i Keith Van Horn te su 2002. do sad bili posljednja trojica iz iste momčadi koja su ubacila 25+ poena u utakmici pod prijetnjom eliminacije iz doigravanja.

Kao i obično, srpski centar Nikola Jokić bio je najbolji pojedinac u redovima Denvera. Ovaj put s 29 ubačenih koševa, 12 skokova i osam asistencija. Utakmica za finale Zapada igra se u Denveru za dva dana.