Još uvijek živi: Schalke je u 92. minuti raspametio navijače i došao do važne pobjede

Klub iz Gelsenkirchena preokrenuo je Werder u borbi za opstanak

Bundesliga ulazi u nevjerojatno uzbudljivi finiš sezone; Borussia i Bayern bore se za naslov, Union, Freiburg i Leipzig za Ligu prvaka, postoji još četiri ekipe koje ganjaju Europu, a na dnu je situacija paklena.

Četrnaestoplasirani Hoffenheim danas je minimalno izgubio kod Leipziga i ostao na 29 bodova; Stuttgart je pobijedio Gladbach i ima 28, jednako koliko i Bochum koji je remizirao s Dortmundom i trenutno drži mjesto koje vodi u playoff za popunu Bundeslige. Hertha je uvjerljivo zadnja s 22 boda, a Schalke želi pobjeći s pretposljednje pozicije.

Korak u tom smjeru napravio je danas; slavni njemački klub pobijedio je Werder na usijanoj Veltins Areni rezultatom 2-1, a to je učinio preokretom u posljednjim minutama.

Momci iz Bremena poveli su u 18. minuti kada je Marvin Ducksch izvrsno reagirao na lucidno proigravanje Mitchella Weisera, a gostima je to bio i ostao prvi udarac unutar okvira gola na utakmici. Schalke se trudio doći do izjednačenja, a dočekao je to u 81. pogotkom Seppa van den Berga iz voleja.

A onda, u drugoj minuti nadoknade, ludilo; Dominic Drexler tada je pobjegao suparničkoj obrani, izbjegao zaleđe i krasno reagirao na lijepo dodavanje Rodriga Zalazara te pospremio loptu u mrežu za konačnih 2-1.

Schalkeu je to bila druga pobjeda u tri kola, a do kraja još igra s Mainzom, Bayernom, Frankfurtom i Leipzigom. Raspored je užasno težak, no u Gelsenkirchenu vjeruju…