Josip Juranović zabio je bombu iz slobodnjaka u sjajnom dvoboju dvaju Uniona

Hrvatski reprezentativac bio je strijelac u bogatom remiju 3-3

Vatreno je bilo na dvoboju dva Uniona, onog iz Berlina i Saint-Gilloisea kojeg nam je ponudila osmina finala Europske lige. Premda je za Nijemce kod kuće zabio i Josip Juranović, ipak je nakon sjajne utakmice ostalo sve na 3-3 uoči uzvrata u Belgiji.

Potpuno suprotno u odnosu na susrete ovih ekipa u skupini kad je bilo dvaput po 1-0, ovaj nam je dvoboj ponudio šest pogodaka među kojima je Juranovićev bio posebno lijep. Pogodio je hrvatski reprezentativac sjajno iz slobodnjaka u 42. minuti s nekih 20 metara u lijevu stranu domaćeg gola.

Bio je to gol za 1-1 nakon što je Victor Boniface doveo goste u vodstvo uz dozu sreće i odbijanca u 28. minuti. Otišlo se s 1-1 na poluvrijeme, ali je u 58. Yorbe Vertessen opet doveo domaćina u vodstvo.

Ni ono ne traje dugo, u 66. minuti imamo igranje rukom u gostujućem kaznenom prostoru, a nakon VAR provjere loptu je na bijelu točku postavio Robin Knoche. Prvi udarac mu je obranjen, ali je iz odbijanca zabio za 2-2.

No, ubrzo opet vodstvo gostiju, zabio je Boniface još jednom u 72. minuti prije nego što je napokon Sven Michel u 89. spasio berlinski Union i pogotkom za 3-3 ostavio sve otvoreno uoči uzvrata u Belgiji.

Juranović je odigrao čitav susret, a uz pogodak je imao i četiri ključna dodavanja, pet pogođenih centaršuteva i tri osvojena duela za najbolju ocjenu kod domaćina na Sofascoreu.