Juego de zagorski bregi: Zagorci Robert Murić i Petar Bočkaj obilježili su ludu večer na Rujevici

Rijeka drugu godinu zaredom ide u finale Kupa...

Prije petnaestak godina Petar Bočkaj i Robert Murić bili su tandem koji je žario i palio u Zagorcu iz Krapine. Nekoliko krivih skretanja u u karijeri kasnije, možemo reći da je to ponovno bio slučaj večeras na Rujevici.

U drugom polufinalu Kupa, Bočkaj u dresu Osijeka i Murić u dresu Rijeke odigrali su jako dobre utakmice, ali razloga za zadovoljstvo ima samo jedan — u, najblaže rečeno, ludoj utakmici Rijeka je pobijedila Osijek 3-2 i drugu sezonu zaredom igrat će u finalu Kupa. Ovoga puta protiv Lokomotive.

Međutim, zahvaljujući Bočkaju, nakon nešto manje od 50 minuta igre izgledao je kao da će protiv Lokomotive igrati Osijek. Bočkaj je, naime, u 17. minuti prvo u mrežu pospremio ubacivanje Igora Silve s desnog krila za 1-0, a u 48. minuti iskoristio je grešku Rijekine obrane i iz dosta nezgodnog kuta lijevom nogom dijagonalno poslao loptu u malu mrežicu.

Ali osam minuta kasnije László Kleinheisler zaradio je drugi žuti karton, Osijek je ostao s desetoricom i teren je bio pripremljen za Rijekin preokret… A preokret je pokrenuo baš Murić, nekadašnji Bočkajev suigrač, također sjajnim golom u 66. minuti.

Simon Rožman povukao je prave poteze. Murića je u igru ubacio u 54. minuti umjesto Tibora Halilovića, a Sterlinga Yatekea — koji će Rijeci kasnije donijeti pobjedu — u 65. minuti umjesto Hrvoja Smolčića.

A što se tiče Bočkaja i Murića, vrijedi sljedeće — ako je u zagorskom šou na Rujevici Bočkaj imao upadljiviju i važniju ulogu od Murića iz šoua na kraju svejedno izlazi kao tragičar. I to ne nužno samo svojom krivicom, jer bio je tu i sudac Igor Pajač iz Svetog Ivana Zeline…