Kad domaćin časti, sve je jednostavno: Liverpool je lako pobijedio Chelsea na Stamford Bridgeu

Chelsea je drugo poluvrijeme igrao s desetoricom, a 'briljirao' je i Kepa...

U derbiju drugog kola Premier lige Liverpool je na Stamford Bridgeu pobijedio Chelsea 2-0.

Nakon desetak minuta otvaranja bilo je jasno kako će Chelsea u ovoj utakmici stajati duboko i pokušati zatvoriti opcije za dodavanja Liverpoolu umjesto izložiti se opasnosti visokim presingom. Unatoč nekoliko obećavajućih izleta u zadnju Liverpoolovu trećinu, Chelsea je prvi put na Liverpoolov gol zapucao nakon više od pola sata igre.

Posjed je prepušten Liverpoolu, ali Chelsea je uglavnom odrađivao pristojan posao.

Vjerojatno najbolja Liverpoolova prilika u prvom poluvremenu bila je ona iz 14. minute — Mohamed Salah krenuo je prema jednoj odbijenoj lopti, prema njoj je iz nekog razloga krenuo i Kepa koji se našao u brisanom prostoru i nakon što je Salah s krila odigrao povratnu za Roberta Firmina loptu je s gol-crte u korner izbio Andreas Christensen.

Chelsea je najbolju priliku imao u 32. minuti. Timo Werner uzeo je jednu ničiju loptu, krenuo na Trenta Alexandera-Arnolda i s ruba kaznenog prostora ljevicom pucao pokraj lijeve Alissonove stative.

U prvom poluvremenu vidjeli smo samo jedan udarac u okvir gola. I iako je Chelsea stajao duboko i dobro se branio, plan se svejedno izjalovio u 44. minuti. Dugačka lopta Jordana Hendersona upućena je prema Sadiju Maneu koji je mogao izbiti sam ispred Kepe da ga s leđa rukama nije srušio Christensen. Dosuđen je faul, prvo je izvađen žuti karton, a nakon VAR provjere i crveni.

S igračem više, Jürgen Klopp je odmah na poluvremenu zamijenio Hendersona Thiagom i nakon dvije-tri minute igre bilo je jasno kako će ovo biti dugačko poluvrijeme za Chelseajevu obranu.

Nakon manje od deset minuta utakmica je bila gotova — Liverpool je imao 2-0, zahvaljujući jednoj iznimnoj akciji i jednom poklonu Kepe. Obrana Chelseaja izigrana je na desnom rubu kaznenog prostora u 50. minuti, Firmino je centaršutom pronašao Manea koji glavom zabija za 1-0, a četiri minute kasnije Mane zabija svoj drugi gol, nakon što mu je Kepa doslovno dao loptu u noge na šest-sedam metara od gola.

Iako je sve skupa kasnije više izgledalo kao trening-utakmica, Chelsea je uspio doći do penala u 73. minuti, kada je Thiago nepotrebno i neoprezno ‘zakačio’ Wernera u kaznenom prostoru, ali je penal Jorginhu obranio Alisson.

Čekao se nakon toga kraj i — dočekao. Liverpool nije odbio poklone Chelseajeve obrane i u ‘leru’ stigao do tri boda za koje se mislilo da će biti osvojena na teži način.