Kako ovo sažeti? Bayern je s osmicom potopio Barcelonu

Bayern je s 8-2 pobijedio Barcelonu i plasirao se u polufinale Lige prvaka

Ako je bilo potrebno poslati još jednu poruku onima koji sumnjaju, Bayern je to napravio na najbolji mogući način. Gromovito i savršeno jasno.

Nogometaši njemačkog prvaka svladali su i eliminirali iz daljnjeg natjecanja Barcelonu s nevjerojatnih 8-2 u četvrtfinalnoj utakmici Lige prvaka te time izborili plasman u poluzavršnicu u kojoj će za pet dana igrati protiv boljeg iz susreta u kojem se sastaju Manchester City i Lyon.

Reći da se Bayern poigravao s Barcelonom bilo bi odveć lako, a još bi lakše bilo s podsmijehom podsjetiti na riječi Artura Vidala koji je prije ogleda rekao nešto u stilu da Barcelona nije bundesligaška momčad (s kakvima Bayern u pravilu nema problema), već najbolji tim na svijetu koji će, bude li napravio ono što može i zna, sigurno izboriti polufinale.

Premda je krajnje pogrešno zaključivati utakmicu u njenoj prvoj trećini, već tada se vidjelo da je Vidal dosta loš prognozer. Jer, u 31. minuti ogleda, Barcelona je bila na -3 i ogromnim mukama u vidu akcija iz kojih je sijevalo na sve strane. A tad je još dobro i stajala…

Thomas Müller je pokrenuo show zgoditkom iz četvrte minute. Statistika će reći da je samo Andrij Ševčenko zabio pet golova Barceloni u Ligi prvaka prije Müllera, no taj podatak uskoro će postati bezvrijedan jer Müller, taj kralj asistencija (25 u ovoj sezoni) vrlo dobro zna i nauditi suparniku. A posebice zove li se taj suparnik Barcelona. Šesti je put zabio ponosu Katalonije u petoj utakmici Lige prvaka protiv nje, postavši prvi i jedini koji je to u tom natjecanju napravio. Između njegovih pogodaka za 1-0 i 4-1 u 31. minuti, vidjeli smo autogol Davida Alabe u sedmoj, pogodak Ivana Perišića za novu prednost Bavaraca i gol Sergea Gnabryja za povećanje vodstva.

Perišić na najbolji mogući način nagovara Bayern da produlji njegov ostanak u klubu, jer nakon što je u prethodnih 19 utakmica Lige prvaka propustio upisati svoje ime na listu strijelaca, u posljednjih je pet to učinio triput. Što tek reći za Gnabryja? Sedam utakmica u Ligi prvaka ove sezone, sedam pogodaka i dvije asistencije.

S Bayernovom prednošću od 4-1 otišlo se na odmor. Mogla je Barcelona i više fasovati, no i ova četiri gola u vlastitoj mreži do 45. minute nešto je što u Ligi prvaka još nije iskusila. Omjer udaraca: 14-3 u korist Bayerna, omjer udaraca u okvir 7-3.

Prije početka utakmice mnogi su bili spremni okladiti se u show najvećih zvijezda obiju momčadi, Roberta Lewandowskog (47 pogodaka, osam asistencija do ove utakmice) i Lionela Messija (28 golova, 24 asistencija) te na njihova pleća staviti zadatak vođenja momčadi u polufinale. Statistički gledano Messi je u prvom dijelu pokazao više od poljskog napadača, no tko će se od njih dvojice večeras nemirno okretati u postelji, a tko zaspati s osmijehom na licu, posebice i nakon postignutog gola, nepotrebno je isticati.

Kako bilo, u drugome poluvremenu Barcelona je pokušala vratiti se pogotkom Luisa Suáreza koji je smanjio na 2-4 u 57. Usput, dočekao je urugvajski napadač gol izvan Barcelone u Ligi prvaka nakon pet godina čekanja, no čim ga je postigao, Bayern je dvaput na brzinu vratio stvari na mjesto, u za njih mirne vode.

Na 5-2 povisio je Joshua Kimmich, za 6-2 na sebe podsjetio Lewandowski. Zabio je u osmoj uzastopnoj utakmici u Ligi prvaka i svoj 50. pogodak u natjecanju. Za kraj ove utakmice, punu Barceloninu mrežu i dodatno osnaživanje one poruke o Bayernovoj snazi i spremnosti za otići do kraja još je dva gola u Barceloninu mrežu ugurao Philippe Coutinho. Najkraće rečeno — gaženje!