Kamerun pobijedio Brazil

Afrička reprezentacija zabila je u sudačkoj nadoknadi, ali ne ide u osminu finala (1-0)

U posljednjoj utakmici grupne faze Svjetskog prvenstva Kamerun je pobijedio Brazil 1-0 i ispao za Svjetskog prvenstva.

Budući da je Brazil imao osiguranu osminu finala i prije ove utakmice, Tite je na teren poslao drugu momčad (devet novih imena u odnosu na utakmicu sa Švicarskom), pa u završnici utakmice i rezerve rezerva.

U prvom poluvremenu, svejedno, do same završnice, Brazil nije imao nikakvih problema. U 14. minuti Gabriel Martinelli pucao je glavom, ali njegov je pokušaj sjajno obranio Devis Epassy.

Brazil je u prvom poluvremenu imao posjed lopte od gotovo 70 posto, prema kamerunskim vratima uputio je 10 udaraca, ali Martinellijeva šansa ostala je najbolja. Na koncu je morao reagirati i Ederson.

U završnici prvog dijela na drugoj stativi sam je ostao Bryan Mbeumo i pucao glavom, ali brazilski vratar zaustavio je njegov pokušaj vrhunskom paradom. Bio je to prvi udarac u okvir brazilskih vrata na Svjetskom prvenstvu do sada.

U drugom dijelu Brazil je prebacio u brzinu više.

Epassy je skinuo još jedan Martinellijev pokušaj. Brazil je uredno dolazio s loptom u zadnju trećinu, napadao tri na tri i četiri na četiri, ali donošenja odluka u ključnim situacijama bilo je loše.

Kamerun je u završnici djelovao fizički nemoćno, no svejedno je uspio zaprijetiti u 78. minuti kada je ne baš bezazlen udarac Oliviera Ntchama iz daljine obranio Ederson.

Dojam je bio takav da je Brazil u svakom drugom napadu duže vrijeme s loptom u kamerunskom kaznenom prostoru, ali loš zadnji pas, loše zahvaćena lopta ili kašnjenje na drugoj stativi poštedili su Kamerun gola. Određeno je zatim devet minuta sudačke nadoknade i bilo je pitanje hoće li Kamerun moći na kraju preživjeti brazilski pritisak.

Dogodilo se suprotno. Jednao čišćenje izbacilo je Jeromea Ngoma Mbekelia na desno krilo, a ovaj je uputio savršeni centaršut us rce kaznenog prostora koji je ispratio Vincent Aboubakar i glavom poslao loptu u malu mrežicu. Ederson se nije niti pomaknuo.

Aboubakar je zatim dobio crveni karton jer je skinuo dres (a imao žuti karton), dok je Brazil i nakon primljenog gola uspio složiti tri čista zicera i svejedno ne zabiti.

Kamerun svejedno odlazi iz Katara, jer je Švicarska u drugoj utakmici pobijedila Srbiju 3-2.