Kao preko plitkog potoka: Perišić je bio jedan od strijelaca u Bayernovom ‘gaženju’ Chelseaja

Bayern München - Chelsea 4-1 (7-1)

Bayern München u četvrtfinalu Lige prvaka igrat će protiv Barcelone. U uzvratnoj utakmici protiv Chelseaja na domaćem terenu upisana je uvjerljiva pobjeda od 4-1, a u oba poluvremena vidjeli smo najavu (ili podsjetnik) svega onoga što je ovaj Bayern u stanju izvesti. Ukratko, Chelsea nije imao baš nikakve šanse.

Nakon samo nešto više 15 minuta igre, stvari su izgledale prilično loše za ozljedama osakaćeni Chelsea.

Utakmica je u pravom smislu riječi tek počela, a Bayern je već imao prednost od 1-0. U sedmoj minuti Serge Gnabry proigrao je Roberta Lewandowskog koji je izbio sam pred Willyja Caballera. Caballero ga je srušio i zaradio žuti karton, a Lewandowski je loptu s bijele točke zatim poslao u mrežu. (Polu)prilike su se redale jedna za drugom, kao da je Bayernu mjesec dana pauze bilo korisno više nego štetno. U 17. minuti, najbolja u nizu prilika, završila je tako što je volej Leona Goretzke završio je preko Chelseajevih vrata.

U prvih 20 minuta igre Bayern je šest puta šutirao prema Chelseajevom golu, Chelsea niti jednom prema Bayernovom. Ako je uopće bilo nekakve dileme oko ove utakmice, sve je bilo gotovo četiri minute kasnije. Thomas Müller osvojio je loptu na protivničkoj polovici, odnosno izbio ju je do Lewandowskog koji na nepostavljenu Chelseajevu obranu loptu produžuje do Ivana Perišića, a Perišić iz blizine pogađa za 2-0.

Ipak, nešto smo vidjeli i od Chelseaja. U 28. minuti poništen je gol Callumu Hudsonu-Odoiju (nakon intervencije VAR-a, jer je u izgradnji akcije u zaleđu bio Tammy Abraham), a gol utjehe Chelsea je postigao u 44. minuti. Nakon ne baš dobre reakcije Manuela Neuera na Emersonov niski ubačaj s lijevog krila, lopta je završila u Abrahamovim nogama i zatim, nakon udarca sa sedam-osam metara, i u mreži.

Najvažnija stvar u prvih 15 minuta drugog poluvremena bila je ozljeda (nekakvo istegnuće, čini se) Jeromea Boatenga zbog koje bi mogao biti upitan za nastup u četvrtfinalnoj utakmici protiv Barcelone. Možemo zabilježiti i da je Perišić u 64. minuti zamijenjen Philippeom Coutinhom.

Iako su drugom poluvremenu pristupili kao formalnosti, što ono i jest bilo, Bayern je uspio doći do još dva pogotka, odnosno Lewandowski do svog drugog gola i druge asistencije. Njegov centaršut s lijevog krila završio je na nozi nečuvanog Corentina Tolissa koji iz prve pogađa za 3-1, a u 84. minuti Lewandowski je pogodio glavom za konačnih 4-1. Bio mu je to 53. gol ove sezone.

Uglavnom, jedva čekamo petak. Od ovoga što smo danas imali prilike vidjeti trebalo bi biti (rezultatski) uzbudljivije…