Kaos na Rivijeri: utakmica Nice i Marseillea prekinuta je nakon ulaska navijača na travnjak

Nicini ultrasi željeli su se obračunati s gostujućim igračima

Utakmica trećeg kola Ligue 1 između Nice i Marseillea prekinuta je u 74. minuti nakon što su domaći navijači upali na travnjak.

Nica je u vodstvu bila od 49. minute kada je za 1-0 zabio Kasper Dolberg.

Nicini navijači probili su zaštitarski kordon ispred južne tribine stadiona Allianz Riviera, a ideja je bila obračunati se s gostujućim igračima. Provokacije su trajale čitavu utakmicu, a u spornom trenutku Dimitri Payet bocu kojom je bio gađan ‘vratio’ je na tribinu.

Naime, navijači Nice su tijekom cijele utakmice ubacivali razne predmete i gađali nogometaše Marseillea, u prvom poluvremenu vratara Stevea Mandadu, a u drugom svakog igrača koji bi dolazio na izvođenje udaraca iz kuta. Pojavile su se, također, neslužbena informacije prema kojima su u ovom kaosu ozlijeđena trojica Marseilleovih igrača.

Nakon višeminutnog naguravanja zaštitara, navijača Nice, nogometaša i osoblja obje momčadi, sudac Benoit Bastien je obje momčadi poslao u svlačionice i prekinuo dvoboj. O tome hoće li se utakmica nastaviti vijećalo se neko vrijeme, a odluka o nastavku donesena je malo prije 23 sata i 20 minuta… No, Marseilleovi igrači nisu izašli na teren nakon prekida. Suci su zatim odsvirali kraj, što znači da je, prema pravilima Ligue 1, Marseille izgubio 3-0.