Karantena je uzela danak: PSG je osvojio posljednji Liga kup nakon 120 minuta mučenja

Utakmica je završila 0-0, PSG je pobijedio nakon jedanaesteraca

Paris Saint-Germain je sinoć odigrao drugu kompetitivnu utakmicu još tamo od kraja travnja i završetka prvenstva.

Lyon je odigrao prvu…

Želimo reći da postoji razlog zašto je jučerašnje, posljednje, finale francuskog Liga kupa bilo tako rascjepkano i nekvalitetno. Kolo su vodile obrane, a 0-0 i samo osam udaraca u okvir u 120 minuta od obje momčadi pokazatelj su kako ni jedni ni drugi nisu bili u kontroli i uspjeli uspostaviti period dugog pritiska.

Pauza uzrokovana koronavirusom se mora osjetiti; kako na individualnoj energetskoj, tako na konceptualnoj i kolektivnoj momčadskoj razini.

Utakmica je odlučena izvođenjem jedanaesteraca, a u tome je PSG bio bolji. Nakon prve serije, svih pet izvođača bilo je precizno, ne bi li Lyonov Bertrand Traore zapucao svoj penal. Pablo Sarabia bio je miran i donio PSG-u trostruku domaću krunu.

Utakmica će ostati zapisana i kao posljednje finale Liga kupa, koji se od sljedeće sezone neće igrati.

Međutim, odmora nema. Već 12. kolovoza PSG čeka utakmica sezone: četvrtfinale Lige prvaka protiv Atalante. Morat će pokazati više nego večeras, i to vjerojatno bez Kyliana Mbappea.