Kartonska podrška s tribina nije bila dovoljna: M’Gladbach je kod kuće izgubio od Leverkusena

Borussia Mönchengladbach - Bayer Leverkusen 1-3

U strogo vizualnom smislu, tribine na Borussia-Parku nisu bile prazne.

Borussia Mönchengladbach za prvu je domaću utakmicu u nastavku Bundeslige na tribine rasporedila oko 13.000 kartonskih navijača — 19 eura iznosila je ‘ulaznica’ za one koje su željeli da njihova fotografija bude otisnuta na komadu kartona kojima je stadion bio barem djelomično ispunjen.

Ali podrška s tribina kartonskog tipa nije bila dovoljna. U 27. kolu Bundeslige ‘Gladbach je kod kuće poražen od Bayer Leverkusena 3-1.

Već u 7. minuti Kai Havertz zabio je za 1-0 iz situacije jedan-na-jedan nakon što je Leverkusen ‘složio’ dobru kontru. Sličan gol postigla je i Borussia, odnosno Marcus Thuram koji je u 51. minuti poravnao na 1-1. Šest minuta kasnije — nova kontra Leverkusena koja je prvo rezultirala skrivljenim penalom i onda drugim Havertzovim golom na utakmici za 2-1. Osvajanje tri boda potvrdio je u 81. minuti Sven Bender.

Vrijedi se još malo zadržati na Havertzu. Čovjek je u sjajnoj formi na koju pauza nije imala poseban utjecaj. U posljednjih deset utakmica za Leverkusen zabio je osam golova i upisao šest asistencija.

Ovom pobjedom Leverkusen je preskočio ‘Gladbach na ljestvici. S bodom više (53) Leverkusen je tako zasjeo na treće mjesto, četvrti je ‘Gladbach, a peti RB Leipzig s 51 bodom koji sutra igra u gostima kod Mainza.