Kasnim golom Ferlanda Mendyja Real Madrid je u Bergamu uspio pobijediti Atalantu

Atalanta - Real Madrid 0-1

U prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka Real Madrid je u Bergamu pobijedio Atalantu 1-0.

Utakmicu je obilježilo i odredilo diskutabilno izravno isključenje Rema Freulera u 17. minuti. Naime, Freuler je srušio Ferlanda Mendyja na 18 metara od gola, u trenutku kada si je loptu gurnuo u lijevu stranu i u trenutku u kojem je još jedan Atalantin igrač stizao u pomoć. No, Tobias Stieler pokazao mu je izravan crveni karton, VAR se nije oglasio i Real je stigao do velike prednosti.

Tu prednost, međutim, uglavnom ziheraškom i bezidejnom igrom nije dugo uspijevao pretočiti u rezultatsku prednost. Da stvar za Atalantu bude gora, u 30. minuti ozlijedio se i Duván Zapata kojeg je zamijenio Mario Pašalić.

Brojnim ozljedama oslabljeni Real je držao posjed i organizirao napade iz Atalantine polovice, ali pravih prilika nije bilo puno. Uglavnom se pokušavalo iz daljine i uglavnom su udarci odlazili pokraj Atalantinog gola. Real je utakmicu završio sa samo četiri udarca u okvir gola.

U samoj završnici prvog poluvremena Pierluigi Gollini skinuo je čisti zicer Casemiru koji je glavom pucao iz blizine (i pogodio Atalantinog vratara u prsa). Tako je Atalanta na poluvrijeme uspjela otići s ‘nulom’, a u nastavku je iznimno discipliniranom obranom Realov napad držala prilično tupim sve do 86. minute.

Nakon ubačaja iz kuta lopta je preko Luke Modrića stigla do Mendyja koji je s ruba kaznenog prostora uputio udarac koji je odsjeo uz samu Gollinijevu desnu stativu i tako dovukao Real na korak do četvrtfinala Lige prvaka… Nije bilo lijepo, ali u Madridu će se time malo tko večeras opterećivati.

Atalanta nije uputila niti jedan udarac u okvir Realova gola (i samo dva ukupno), što s obzirom na razvoj utakmice i nije posebno čudno. Luka Modrić odradio je vrlo solidnih 90 minuta, a u nekoliko izglednih situacija nedostajalo mu je mirnoće i preciznosti.

Uzvrat je na rasporedu 16. ožujka u Madridu.