HEP logo generalni partner Telesporta

Katalonske neuroze: Getafe je na Coliseumu prizemljio letargičnu Koemanovu Barcelonu

Barcelona je osvojila samo bod u zadnja dva kola Primere

Projekt Ronalda Koemana udario je o hrid, a nismo niti u studenom…

Mnogima su bila puna usta hvale zbog načina na koji Barcelona igra pod svojim novim trenerom nakon uvodnih pobjeda protiv Villarreala (4-0) i Celte Vigo (3-0), ali jasno je bilo da pravi izazovi tek dolaze.

I zaista ne bi bilo pretjerano reći da je Koemanova Barcelona pokleknula pred prva dva ozbiljna protivnika. Protiv Seville je odigrala 1-1 iako je lako mogla izgubiti, a večeras je izgubila na gostovanju protiv Getafea. Završilo je 1-0 nakon pogotka Jaimea Mate iz penala u 56. minuti.

Sevilla i Getafe igraju potpuno drugačiji nogomet, ali imaju jednu stvar zajedničku: riječ je o ozbiljnim, sjajno organiziranim i intenzivnim momčadima. Niti jedni niti drugi nisu Barceloni dopustili Kataloncima vremena na lopti niti puno prostora iza leđa.

Lionel Messi pogodio je gredu u prvom poluvremenu, ali još uvijek nema gol iz igre ove sezone; Antoine Griezmann poslao je nebu pod oblake sjajnu šansu za 1-0, Ousmane Dembélé startao u prvoj utakmici nakon godine dana i izgledao… kao igrač koji godinu dana nije startao u utakmici. Barcelona jednostavno ne igra dobro.

Barcelona je tako u 180 minuta ispustila pet bodova i zabila tek jedan pogodak. Večeras je uputila tek dva udarca u okvir gola Davida Sorije, a da je udarac Cucha Hernándeza išao milimetar niže kada je zatresao gredu Getafe bi pobijedio i uvjerljivije.

Jedinu dobru stvar za Katalonce predstavlja činjenica da je Real Madrid danas izgubio od Cádiza istim rezultatom. El Clasico je sljedeći tjedan…