Kazalište noćnih mora: Spursi su ‘šesticom’ ponizili Manchester United na Old Traffordu

Ovo je bilo gadno...

Rani gol — recimo, iz penala u drugoj minuti — nije uopće loš zalog u utakmici protiv ekipe koja je u tjedan dana odigrala četiri utakmice. Ali isti se zalog u idućih pet minuta može pretvoriti u zaostatak od 2-1 pa do poluvremena narasti i na 4-1, kada prema svlačionici krećete s desetoricom igrača…

Upravo to dogodilo se danas Manchester Unitedu protiv Tottenhama u četvrtom kolu Premier lige. Završilo je na koncu 6-1 za Spurse.

United je poveo u drugoj minuti kada je Bruno Fernandes zabio iz opravdano dosuđenog penala. Sve što se nakon toga događalo nije jednostavno opisati. Doslovno katastrofalne reakcije Unitedove obrane kumovale su visokom vodstvu Spursa — u četvrtoj minuti, nakon rijetko viđene količine nesposobnosti u pokušaju čišćenja jedne lopte iz vlastitog kaznenog prostora, Tanguy Ndombele zabio je iz blizine za 1-1. Tri minute kasnije Harry Kane brzo je izveo prekršaj i gurnuo Sona u čistu priliku iz koje su Spursi poveli 2-1. U 28. minuti nakon koškanja s Erikom Lamelom je pak Anthony Martial — preblago, doduše — zaradio crveni karton.

Unitedov pokušaj gradnje napada iz vlastitog kaznenog prostora u 30. minuti završio je tako što je Kane povisio na 3-1, a sedam minuta kasnije Serge Aurier poslao je s desnog krila loptu kroz noge Harryju Maguireu u peterac, gdje ju je Son ubacio u mrežu za 4-1. I Maguire i Luke Shaw u prvom poluvremenu nisu izgledali kao premierligaški igrači.

Nakon prvog poluvremena u povijesti Premier lige u kojem je primio četiri komada, United je u drugo ušao s idejom da barem pokuša iskontrolirati štetu. Drugo poluvrijeme bilo je ionako samo formalnost, a pokušaj je bio donekle uspješan. Na poluvremenu su u igru ušli Scott McTominay (umjesto Nemanje Matića) i Fred umjesto Fernandesa. Spursi su, međutim, dodali još dva gola za dobru mjeru — Aurier je zabio u 51. minuti za 5-1, dok je konačnih 6-1 iz penala u 79. minuti postavio Kane. Oba ta gola skrivio je pak Paul Pogba.

Što se tiče Uniteda, pitanja će nakon ove utakmice biti bezbroj. Jedino što je za sada sigurno je samo to da je ovo što smo danas mogli vidjeti bilo prilično gadno…