KK Split je u Zagrebu preokretom protiv Cibone stigao do šeste pobjede u ABA ligi

Cibona - KK Split 74-76

U utakmici 19. kola ABA lige KK Split pobijedio je Cibonu u Zagrebu 76-74 u gustoj završnici.

Cibona je vodila većim dijelom utakmice. U drugoj četvrtini prednost je narasla i na 10 poena razlike, ali u samoj završnici Split je utakmicu prelomio u svoju korist.

Sve se rješavalo u posljednje četiri i pol minute igre. Cibona je u tu dionicu ušla s prednošću od pola koša (67-66). Split je zatim, u iduće tri minute, napravio seriju od 7-0.

Cibona je imala priliku vratiti se u utakmicu 34 sekunde prije kraja, no Damir Markota promašio je tricu koja bi Cibonu vratila na minus jedan. Nakon toga, na drugom kraju parketa Luka Babić zakucao je za 75-69 i potvrdu pobjede Splita.

Split su do pobjede predvodili Marko Luković s 20 koševa i šest asistencija, Roko Ukić sa 16 poena i pet asistencija te Babić s 13 koševa, 11 skokova i pet skokova.

Najbolji strijelci Cibone bili su Markota s 14 i Roko Prkačin s 11 poena.

Nakon ove utakmice Split se s omjerom 6-13 nalazi na osmom mjestu, dok je Cibona s pet pobjeda i 11 poraza posljednja momčad lige.