Ključni čovjek: Suárez je zabio za Atléticov preokret protiv Osasune, a Real je svladao Bilbao

Odluka o prvaku La Lige past će u posljednjem kolu

Nevjerojatno neizvjesna utrka za naslov španjolskog prvaka nastavila se i večeras, u 37. kolu aktualne La Lige, gdje smo svjedočili cjelokupno odigranom kolu u jednom terminu. Prva i druga momčad na tablici, Atlético Madrid i njegov gradski rival Real, apsolutno su morale pobijediti kako bi održali svoje snove o tituli živima: ponovno nije nedostajalo uzbuđenja, a ni muke.

Atlético je na Wandi Metropolitano ugostio Osasunu i odigrao vrlo frustrirajući susret koji je ipak završio pobjedonosno (2-1). Momčad Diega Simeonea napadala je cijelo vrijeme, držala posjed lopte i udarala iz svih rodova oružja: samo u prvom poluvremenu Atléti je uputio 16 udaraca prema suparničkim vratima naspram Osasunina tri. Jednak pritisak nastavio se i u drugom dijelu: u 61. minuti Stefan Savić zabio je nakon prekida, ali VAR je poništio Crnogorčev zgoditak zbog zaleđa.

A onda, 14 minuta kasnije, sastav iz Pamplone došao je do vodstva. Rubén García tada je sjajno ubacio, a njegovu loptu karakteristično je ispratio Ante Budimir koji je glavom tukao u Jana Oblaka. Činilo se da je slovenski vratar uspio obraniti pokušaj hrvatskog reprezentativca, ali VAR je utvrdio kako je lopta ipak prešla gol-crtu. Vatrenom napadaču to je bio 11. ovosezonski zgoditak u La Ligi, no Atlético je uspio preokrenuti…

U 82. minuti Renan Lodi se ubacio u šesnaesterac i primio dodavanje Joãa Félixa, a zatim je silovitim udarcem poravnao na 1-1. Trebale su Simeonove trupe pobijediti s obzirom na količinu prilika, a to se na kraju i dogodilo: sedam minuta kasnije Yannick Carrasco pronašao je Luisa Suáreza koji je poentirao za konačnih 2-1 i zabio svoj 20. ovosezonski ligaški gol.

Real Madrid je, pak, uz sjajnu partiju Luke Modrića, u gostima pobijedio Athletic Bilbao minimalnom prednosti. U prvom poluvremenu nismo svjedočili niti jednom udarcu u okvir gola, a Madriđani su u nastavku uspjeli probiti suparničku mrežu zahvaljujući situaciji iz 68. minute kada je nečuvani Casemiro primio loptu na desnoj strani kaznenog prostora i proslijedio pred peterac gdje je Nacho, ni kriv ni dužan, poentirao za gostujuće vodstvo. To se pokazalo i odlučujućim pogotkom…

Dakle, stanje je ovakvo — Atlético ima 83 boda, a Real 81. Sve će biti odlučeno u posljednjem kolu kada se Simeoneova momčad sastaje s Valladolidom, a Blancosi s Villarrealom.