Klub prašta, tribina ne: ultrasi prozvali PSG-ove zvijezde, a ‘isprika’ stigla s četiri gola Bordeauxu

PSG - Bordeaux 4-3

PSG je večeras na Parku prinčeva u 26. kolu Ligue 1 dočekao Bordeaux. Ali PSG-ovim navijačima na samom početku na umu je bila jedna druga utakmica — ona, naravno, s Borussijom Dortmund, odigrana u utorak, u kojoj je PSG u gostima izgubio 2-1.

Naime, PSG-ovi Auteuil ultrasi prije početka večerašnje utakmice digli su transparent sa sljedećem porukom:

Kombouaré, Gino, Raí imali su pobjednički mentalitet. Silva, Mbappé, Neymar — bojite se pobjeđivanja? Pokažite više m**a.”

Sad, koliko je ova poruka imala učinka na prozvane, s obzirom na tijek utakmice, nismo previše sigurni. Možda samo u intervalima. Jer, Ui-Jo Hwang zabio je u 18. minuti za 1-0 Bordeauxa — glavom, nakon ubačaja iz kuta Tome Bašića.

Edinson Cavani poravnao je na 1-1 u 25. minuti (200. gol za PSG), a Marquinhos je u prvoj minuti sudačke nadoknade zabio za 2-1. Međutim, PSG-ovim navijačima mrak na oči ponovno je pao u —šestoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela. Kada se dogodilo ovo:

Dosta jaki test živaca uslijedio je i u drugom poluvremenu. Marquinhos u 63. minuti postiže svoj drugi gol za 3-2, a zatim, šest minuta kasnije, Kylian Mbappé pogađa za 4-2. U 83. minuti Ruben Pardo sjajnim golom smanjuje na 4-3. U drugoj minuti sudačke nadoknade Neymar dobiva drugi žuti karton koji je komotno mogao biti i izravan crveni…

Uglavnom, u posljednjih osam dana PSG je primio devet golova, a u svakoj od posljednjih šest utakmica primili su barem jedan gol. Bit će tu još transparenata.