K’o na tenisu: Ademi i Škorić danas su se ogledali u Kini, bivši Dinamov kapetan slavio 6-2

U HNL-u su se redovito sastajali, a to su nastavili i u Aziji

Arijan Ademi i Mile Škorić, dvije donedavne HNL zvijezde i bivši kapetani Dinama i Osijeka, danas su se ogledali u susretu devetog kola kineske Super lige.

Ademijev Beijing Guoan dočekao je Škorićeve Cangzhou Mighty Lions, a domaći su bili bolji i to uvjerljivo, rezultatom 6-2. Podsjećamo, obojica igrača nedavno su upisala svoje prvijence za nove klubove i to obojica na sličan način, atraktivnim volejima, no danas nisu ponavljali te akrobacije.

Već u prvom poluvremenu palo je pet golova; iako su gosti dvaput prelazili u vodstvo preko Oscara Tatyja Maritua u osmoj i Georgija Žukova u 25. minuti, momci iz Pekinga ipak su na poluvrijeme otišli s prednosti (3-2) golovima Xizhe Zhanga, Ziminga Wanga i Sang-wooa Kanga koji je u 40. minuti zatresao mrežu upravo na Ademijevu asistenciju.

Guoan se potpuno odvojio u drugom poluvremenu pa su Wang, Tianyi Gao i Liyu Yang zabili još tri pogotka, a njihov klub došao je do treće pobjede u prvenstvu i sada broji 14 bodova na šestom mjestu. Cangzhou je, s druge strane, tek 13. sa sedam i jednom jedinom pobjedom.

Ademi je upisao asistenciju, no u 78 minuta koliko je proveo na terenu nije imao previše posla. To se ne može reći i za Škorića, koji je četiri puta otklonio opasnost te po jednom presjekao loptu, oduzeo posjed i blokirao udarac, a osvojio je i osam duela, jednom pogodio okvir gola i kompletirao četiri driblinga iz pet pokušaja. Njegova ekipa svejedno je primila šest komada pa možemo reći da mu suigrači baš i ne mogu pratiti ritam…