Kobno boksanje s klokanima: Amerikanci su nakon Nigerije izgubili i od Australije

Australci su slavili 91-83

“A ne znaš ti kako je to, danas svi igraju košarku…”, kazat će neki neupućeni Amer.

Činilo se kako je nedavni poraz u pripremnom susretu protiv Nigerije za Sjedinjene Američke Države bio tek mali znak slabosti, beznačajna utakmica koju će Amerikanci zaboraviti već sljedećom pobjedom, ali ona još nije stigla. Dapače, momčad Gregga Popovicha u drugoj je egzibicijskoj utakmici prije Olimpijskih igara izgubila i od Australije te tako srušila nekoliko negativnih rekorda. U Las Vegasu je završilo 91-83…

Iako su Amerikanci na početku uspostavili kontrolu nad utakmicom i otišli na poluvrijeme s plus devet, NBA zvijezdama vođena Australija u trećoj četvrtini napravila je seriju 19-6 koju je okončala trica Chrisa Gouldinga za pet poena prednosti pri ulasku u posljednju dionicu utakmice. SAD se, naposljetku, u posljednje četiri i pol minute potpuno ugasio na napadačkom planu, a Australija je to iskoristila i pobijedila.

Damian Lillard bio je najraspoloženiji Amerikanac s 22 poena i šest trica, Kevin Durant pomogao je sa 17 koševa, a Bradley Beal bio je posljednji u Popovichevim redovima koji je sinoć dostigao dvoznamenkaste brojke: on je ubacio 12 poena…

S druge strane, Patty Mills utrpao je 22 za Australiju, a Joe Ingles bio je blizu sa 17 koševa. Matisse Thybulle i Goulding zajedno su postigli 23 poena s klupe, a Boomeri (nadimak australske košarkaške reprezentacije, op.a.) su realizirali gotovo 53 posto svojih šutova iz igre.

Bio je to, dakle, drugi američki poraz u tri dana, a ovo je prvi put da je SAD izgubio dvije uzastopne egzibicijske utakmice od 1992. godine, kada su profesionalci počeli igrati za nacionalnu vrstu.

U sljedećoj pripremnoj utakmici SAD će zaigrati protiv Argentine, a onda slijedi još jedan ogled s Australijom i završni sa Španjolskom.